Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce

Aktuality a akce


Štítky:

Novější 1

Všeradická mateřinka pořádá zápis

Datum konání: 20. 3. 2013

MŠ VšeradiceVšeradice - Zápis dětí do mateřské školy ve Všeradicích se koná v pátek 12. dubna od 14:00 do 16:00. Rodiče dětí s sebou musí přinést rodný list dítěte, kartičku zdravotní pojišťovny, potvrzení od lékaře, že dítě podstoupilo všechna potřebná očkování. Nezapomeňte ani na občanský průkaz.O rozbitých silnicích můžete informovat cestmistra

Datum konání: 20. 3. 2013

Rozbitá silniceStředočeský kraj - Štve vás rozbitá silnice I. či II. třídy ve vašem okolí? Informujte o tom svého cestmistra, vyzývá občany Středočeský krajský úřad. Středočeský kraj se prostřednictvím svých Správ a údržeb silnic stará o více než osm tisíc kilometrů silnic. Přesto, že jde o tak vysoké číslo, kraj občanům umožňuje jednoduše dohledat, kdo je za jaký úsek konkrétně odpovědný. Díky přehledné mapce a přímým kontaktům uvedeným na webových stránkách kraje tak může každý motorista, chodec, ale třeba i starosta zavolat či napsat odpovědné osobě a dožadovat se nápravy rozbité silnice. „Naši cestmistři samozřejmě pravidelně sledují stav našich silnic a průběžně je spravují, ale protože náš kraj má nejhustší dopravní síť v celé republice,  uvítáme každou informaci. Navíc financí na opravu silnic není nikdy dost a v praxi se tak přednostně opravují právě ty nejvíce poškozené úseky. Tím, že nás občané upozorní, mohou pomoci k rychlejší opravě právě jejich komunikace,“ vysvětluje výhody zapojení občanů hejtman Josef Řihák.

Kontakty na cestmistry najdete ZDEV záložce Mikroregion přibyly nové dokumenty

Datum konání: 7. 1. 2013

Zápisy ze zasedání svazku obcí Horymír si nyní můžete přečíst v menu Mikroregion v záložce Dokumenty..Nadělte si knihu z Brd pod stromeček

Datum konání: 6. 12. 2012

Čtvrtý svazek brdské edice Pověsti Středních Brd byl koncem listopadu pokřtěn a to za účasti autora Tomáše Makaje, ilustrátora publikujícího pod pseudonymem Vhrsti a majitele vydavatelství Baron Petra Prášila. Může jít o originální dárek pod stromeček. Kniha má 8 kapitol, katalog, úvod, závěr a celostránkové medailony autora a ilustrátora. Přečtete si pověsti z Dobříva, Hořovic, Jinec, Komárova, Svaté Dobrotivé, Strašic, Těň a okolí a také z Fabiánovy říše. V úvodu se dozvíte, co jsou to Střední Brdy a jak je najít na mapě České republiky, a v závěru projdete nezbytnou průpravou před toulkami po brdských lesích při studiu katalogu strašidel a nadpřirozených jevů.
Knihy můžete objednávat u vydavatele Petra Prášila na telefonu: 603 551 948 (www.vydavatelstvi-baron.cz) nebo přes stránky Brdské edice: http://www.brdskelisty.cz/kontakt-na-b.-edici/brdska-edice.html. V nejbližším okolí můžete knihu zakoupit:
Beroun – knihkupectví Kropová
Dobříš – Infocentrum + knihkupectví ve věžáku
Hořovice – knihkupectví Olšanská
Praha – Academia Václavské náměstí, Prodejna map a průvodců Senovážné nám.


Vlaky budou od 9. prosince jezdit jinak

Datum konání: 23. 11. 2012

V neděli 9. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2013. Ve Středočeském kraji zůstane rozsah dopravy na úrovni grafikonu 2011/12, většina vlaků ale změní čas odjezdů i příjezdů.

Jaké nás čekají změny na tratích Berounska?
Trať 171 Praha – Beroun: Vlaky linky S7 budou z Prahy hl.n. odjíždět o 8 minut později (ve 20. a 50. minutu do Berouna, v 5. a 35. minutu do Řevnic), přijíždět sem budou o 7 minut dříve (v 9. a 39. minutu od Berouna, 19. a 49. od Prahy-Radotína a 29. a 59. od Řevnic). Vlaky Řevnice – Praha hl.n. (– Úvaly) budou ve směru do Prahy zastavovat ve všech stanicích a zastávkách. Stávající osobní vlak Praha-Radotín – Praha hl.n. s odj. v 19:47 pojede nově již z Řevnic (odj. v 19:24). JÍZDNÍ ŘAD NAJDETE ZDE.

Trať 172 Zadní Třebaň – Lochovice:
Z důvodu časového posunu vlaků na trati 171 Praha – Beroun budou o 10 až 40 minut posunuty odjezdy vlaků také na trati 172 Zadní Třebaň – Lochovice, tak, aby byly zachovány přípoje ve stanici Zadní Třebaň. JÍZDNÍ ŘÁD NAJDETE ZDE.

Trať 170 Beroun – Cerhovice (– Plzeň):
Vlaky do Plzně budou z Berouna odjíždět ve 14. minutu (dnes ve 20.), příj. do Berouna ve 44. minutu (dnes ve 37.). Na základě požadavku Středočeského kraje dojde k rozdělení vlaku Plzeň (6:20) – Beroun  (7:37) na dvě varianty: v pracovní dny bude rozdělen na dva vlaky (Plzeň hl.n. 6:32 – Rokycany 6:56 a Rokycany 6:42 – Beroun 7:29), o víkendu pojede přímo (Plzeň hl.n. 6:32 – Beroun 7:44).

Trať 200 Zdice – Březnice (– Protivín): Z důvodu nutnosti přizpůsobit jízdní řád jízdě pondělního rychlíku R 1242 pojedou dva páry ranních osobních vlaků v úseku Zdice – Březnice a opačně v pondělí v mírně odlišné časové poloze oproti ostatním dnům v týdnu. Téměř všechny osobní vlaky (s výjimkou jednoho páru vlaků mezi Březnicí a Příbramí v pracovní dny) budou na této trati zajišťovány jednotkami Regionova.Můžete žádat o dotace z Programu rozvoje venkova ČR

Datum konání: 23. 11. 2012

MAS Karlštejnsko, o.s., připravuje další, již 4. Výzvu k předkládání projektových Žádostí o dotaci z Programu rozvoje venkova ČR, na období 2007-2013 (PRV), Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova (EAFRD), opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie.
Výzva bude vyhlášena pro 18. kolo příjmu žádostí o dotaci z PRV.
Termín vyhlášení Výzvy MAS bude v polovině prosince 2012. 
Příjem Žádostí o dotaci proběhne na přelomu měsíců ledna a února 2013, v kanceláři MAS v Mořině.
 


V Podbrdech se bude lovit v noci

Datum konání: 17. 7. 2012

Obecní úřad Podbrdy a podbrdští rybáři pořádají v sobotu 28. července již tradiční noční lov na rybníku Karlov. Akce se koná od 12 do 24:00. Prezentace závodníků všech věkových kategorií začíná v 11:30. Účastníci, ale i diváci se mohou těšit nejen na občerstvení, ale i kulturní program.Stará kola ze Svinař mohou pomoci v Africe

Kola pro AfrikuSvinaře se připojily k takřka dvacítce českých a moravských měst, kde mohou lidé odevzdávat opotřebovaná jízdní kola pro Afriku. Sběrné místo se nachází u obecního úřadu.
Sbírku organizuje v Berouně a okolí Petr Šaman. Kola je tak možné odevdzat ještě v Berouně, v sídle firmy Belaza Husqwarna na sídlišti a na Jarově u Kapličky.
Jak bude sbírka fungovat? Jízdní kola, ať už stará, opotřebovaná, horská, silniční, nebo jen náhradní díly či nářadí mohou lidé odevzdat na sběrných místech, pak budou svážena jednou měsíčně do centrálního skladu v Opavě. Tam poškozená kola opraví žáci odborného učiliště a lidé na veřejně prospěšných pracích. Potom kola poputují k africkým dětem. Peníze na transport získává společnost provozováním charitativních obchodů. Každý kdo přispěje, získá certifikát a pokud bude mít zájem, obdrží esemesku, jak bylo s jeho bicyklem naloženo.

Sběrná místa v Berouně
prostor u kapličky svatého Václava na Jarově, denně 16:00 – 19:00
firma Belaza Husqwarna, Plzeňská 349/121, 8:00 – 17:00
www.kolaproafriku.czPOZOR! Lokálka nepojede, místo ní budou jezdit autobusy!

Datum konání: 18. 5. 2012

S pořádnými komplikacemi při cestování musí počítat lidé dojíždějící lokálkou. Na trati Zadní Třebaň - Lochovice bude totiž od 22. do 31. května výluka. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Kde budou náhradní zastávky autobusové dopravy? Podrobněji to najdete ZDE.Podbrdy chystají velký bazar

Datum konání: 25. 4. 2012

Velký podbrdský bazar se v obci Podbrdy uskuteční v sobotu 28. dubna od 14:00. Kdo má zájem, může na něm prodávat například dětské oblečení, hračky, dámské a pánské oblečení. Zájemci o prodej by ale nejprve měli kontaktovat Janu Pivoňkovou na čísle 724 057 678.

Více ZDE.Novější 1