Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce

Aktuality a akce


Štítky:

Novější 1 3 18 36 53

Pro rodiče předškoláků je určena bezplatná online beseda

radiční bezplatnou online besedu pro rodiče předškoláků pořádá MAP IV. ve spolupráci s Jungmannovou ZŠ Beroun, a to v pondělí 18. 3. 2024 od 18:00 hodin. Beseda bude trvat přibližně 1-1,5 hodiny a bude probíhat na platformě Google Meet. Co se během besedy dozvíte? Například co by mělo vaše dítě v tomto období umět, nebo co je to školní zralost. Získáte odpovědi na otázky, kdy a proč dát dítěti odklad školní docházky,jaké jsou nejrozšířenější metody prvopočátečního čtení a psaní či co obnáší výuka matematiky podle profesora Hejného. Využijte možnosti dozvědět se informace na besedě s odborníky z Jungmannovy ZŠ, prostor bude i na zodpovězení Vašich dotazů.
Odkaz pro připojení:  https://meet.google.com/jbc-wpwk-tfgMasopusty pokračují i po Popeleční středě v Podbrdech a Všeradicích

PODBRDSKY-MASOPUST_1705994068-724x1024.pngVe středu 14. 2. oslavíme nejen Valentýna, ale i takzvanoou Popeleční středu, kdy začíná čtyřicetidenní půst. Je tedy sice po masopustním období, přesto se někde na brdech bude ještě slavit.  Přímo v Podbrdech se šestý Podbrdský masopust uskuteční v sobotu 17. 2. od 11 hodin. Těšit se můžete na zabijačkové pochoutky, ale i frašku v piodání osovských ochotníků V pravé poledne vyjde průvod s hudebním doprovodem Veselé čtyřky. Ve stejný den se maškarní průvod vydá také na obchůzku Všeradic. Sraz maškar je ve 14 hodin tradičně u hostince Na Růžku. Letos účastníky čeká trochu pozměněná trasa: průvod vyrazí od hostince, ke kostelu. Druhá zastávka bude na návsi u pošty a třetí na horní návsi u hasičárny. Pak se maškary vrátí zpět do hostince, kde budou následně probíhat zabijačkové hody. Kapela bude hrát do tance po celý průvod a následně i přímo v hostinci. Na konci průvodu budou vybrány nejlepší maškary.Masopusty se konají na Halounech, Vižině, ve Svinařích i Třebani

P1080450.jpgNa 13. února letos připadá Masopustní úterý. Do tohoto data, leckde ale i po něm, se v dolním Poberouní a na Brdech uskuteční hned několik masopustních veselic či fašanků.
V sobotu 27. ledna se bude pít a tančit na oslavu masopustu na Halounech. Tamní masopust bude mít pořadové číslo 13 a ve stejný čas se maškary sejdou k průvodu v ulici K Vodárně 55. Maškary čekají zastávky u domácností a požehnání úrody tancem. V 17 hodin bude následovat tancovačka s kapelou Trombenik v hospodě U Zrzavého Paviána. Od 21 hodin převezme hudební žezlo DJ Honza a další DJ's.
Vyhlášený Poberounský masopust se na zadnotřebaňské návsi tradičně uskuteční poslední sobotu před popeleční středou – to je 10. 2. Letos bude o to velkolepější, že má pořadové číslo 35. Čeká na vás divadlo, kapela Třehusk, tombola a velkolepý průvod obcí.
Ve stejný den se bude odbývat XXI. Masopust ve Svinařích. Od 11:00 hodin bude tradičně u hospody prodej zabijačkových výrobků a ve 13:00 hod vyrazí masopustní průvod masek obcí.   
Obecní masopustní zabíjačka na Vižině se uskuteční 9. 3. od 14:00 Ve Všeradicích se budou hrát známé Hrátky s čertem

Divadelní představení HRÁTKY S ČERTEM uvede ve všeradickém dvoře Všerad pražské divadlo akorát v sobotu 20. ledna. Známá pohádka začíná v divadelním sále Galerie a muzea M. D. Rettigové v 15 hodin. Klasickou pohádku Jana Drdy v úpravě a režii Pavla Klečky zahraje divadlo AKORÁT. Vstupné na představení pro děti 50,- Kč a pro dospělé 80,- Kč. Vstupenky je možné rezervovat na tel: 724 354 493. Jedná se o příběh vysloužilého vojáka Martina Kabáta, který se nezalekne ani hrozného loupežníka Sarky Farky, ani pekla plného rohatých čertů. Všechno začíná okamžikem, kdy se dvě vdavekchtivé dívky, princezna Dišperanda a její služebná Káča, vlastní krví upíší čertu, výměnou za pohádkové ženichy. Přestože se omylem oba ďábelské úpisy dostanou do rukou chrabrého Martina Kabáta, záludný čert Lucius se jich lstí zmocní a Martinovi nezbývá, než se vydat do horoucích pekel.Zimní výstava drobného zvířectva v Suchomastech

V areálu Starého mlýna v Suchomastech se uskuteční zimní výstava drobných zvířat, kterou pořádá základní organizace Českého svazu chovatelů Suchomast. Koná se v sobotu 20. ledna od 8-15 hodin. Jde o 55. Zimní výstavu drobného zvířectva.

 


Ve Všeradicích uvidíte černou komedii plnou ironie

img9392.jpegDivadelní představení Kutloch bude k vidění v sobotu 16. 12. v divadelním sále všeradické Galerie a muzea M. D. Rettigové. Rezervaci lístků na telefonním čísle 724 354 493. Vstupné je 100 korun.
Velmi komická černá komedie plná ironie o těžkém údělu muže v současném světě. Doba je v krizi, svět je v krizi, vztahy jsou v krizi, to je všeobecně známo, ale pozor: I muži jsou v krizi! Přicházejí postupně o svá poslední výsadní práva a pozice neohrožených vládců vesmíru.

 


Notičky zahrají na svinařském zámku koledy

407785752_867880475242244_384170282960933514_n.jpgZnámé i méně známé koledy v originálních úpravách přednese dětská lidová muzika Notičky na zámku ve Svinařích. Adventní koncert se v tamní zámecké sýpce koná na třetí adventní neděli 17. prosince od 17 hodin. Před i během koncertu, na kterém zazní vánoční písně z Čech, Moravy i ze zahraničí, si můžete dopřát svařák z místní restaurace. Vstupné je dobrovolné.Všeradické muzeum uvede lechtivou komedii

V sobotu 18. listopadu od 19 hodin se můžete v divadelním sále Galerie a muzea M. D. Rettigové ve Všeradicích těšit na ochotnické divadlo Máj 21 Chaloupky. Divadlo uvede lechtivou komedii Zdeňka Hovorky Darmošlapky aneb repete, hoši. Hra je pokusem o návrat hravých prvků commedie dell´arte na současné jeviště. Vypráví příběh zanedbaného sedláka Pamfila a jeho stejně zanedbaných kumpánů, jejichž bezstarostný život je narušen návštěvou příbuzných – rezolutních a vdavekchtivých žen, které mají zálusk mimo jiné i na jeho jmění. Pamfilo málem podlehne jejich nátlaku, aby se oženil se svou mladičkou neteří, ta je ale zamilována do mladého básníka, který mluví jen ve verších. Nakonec vše dobře dopadne, Pamfilo je přiveden k rozumu a mladí dojdou svého štěstí. Živé, barvitě psané postavy a vtipné dialogy strhávají diváka do víru komických situací. Vstupné na představení je 90 Kč.Na Vižinech oslaví posvícenské odpoledne

Snímek obrazovky 2023-10-17 073031.pngVižinské posvícenské odpoledne se uskuteční v sobotu 28. 10. od 14 hodin na hřišti. na co se můžete během odpoledne těšit? Vystoupí mažoretky Hořovice, čekají vás  fotbalová utkání dětí. Pro děti je určeno i malování na obličej nebo posvícenská stezka, drakiáda, tombola. Bude připravena jízda na koních, dílnička a sladké pečivo na prodej. Při hezkém počasí se děti mohou těšit na skákací hrad. K tanci a poslechu zahraje kapela D.V.B.Lampiónový průvod projde Všeradicemi

Lampionový průvod 1Na lampionový průvod se můžete vydat do Všeradic. Uskuteční se tam v pátek 27. 10. Sraz je v 17:30 u hasičárny na horní návsi. V 18 hodin odchází průvod, projde vsí k pomníčkům, kde účastníci zavzpomínají a položí věnce. Po průvodu bude na návsi na "pláckupřipraveno občerstvení v podobě buřtů, limo/pivo.

 

 

 

 


Novější 1 3 18 36 53