Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce

Aktuality a akce


Štítky:

Novější 1 3 19 36 54

V Podbrdech odstartují prázdniny velkolepě

DETSKY-DEN-PODBRDY_1719301597-1024x724.jpgPodbrdske-strikani_1719301234-768x1086.jpgHned dvě akce se konají poslední červnovou sobotu v Podbrdech. Dopoledne je to hasičská akce Podbrdské stříkání, na kterou odpoledne naváže dětský den ve znamení indiánů. Na děti čekají indiánské soutěže, opákání buřtů i promítání.Krajanská zábava ve Všeradicích

Zámecký hostinec a pivovarVe Všeradicích se poslední červnovou sobotu uskuteční další z řady Krajanských zábav. Letní krajanský večer s živou hudbou plánují ve Dvoře Všerad 29. června od 17 hodin. K poslechu a k tanci bude hrát kapela Bohemia. Všeradice navázaly partnerství s rumunskou obcí Gerník, kde žije početná skupina českých krajanů, v roce 2010. Od té doby už do Rumunska jezdí pravidelně všeradické delegace, byli tam zastupitelé, dobrovolní hasiči, fotbalisté i muzikanti z poberounské hudební skupiny Třehusk.   arcibiskup Bedřich kardinál Schwarzenberg. Jako jediný z českých vesnic má Gerník svůj obecní úřad, pod který spadají i okolní rumunské vsi.Hasičské máje hostí Podbrdy

Maje_-002_1714821614.jpgSbor dobrovolných hasičů v Podbrdech pořádá v sobotu 18. května Hasičské máje. Odstartují ve 14 hodin slavnostním zahájením, po kterém bude následovat májový průvod obcí. Od 18 hodin se bude tančit staročeská beseda a bude pokácená nazdobená májka. Oslavy završí večerní taneční zábava s kapelou V pantoflích.Festival Staročeské máje se v sobotu 18. 5. přesune do Všeradic

Poberounský folklorní festival Staročeské máje zavítá v sobotu 18. 5. také do Všeradic. Slavnosti začnou před restaurací na Růžku ve 12:30. Program je naplánovaný až do příchodu májovníků ze vsi takže je rozhodně na co se těšit.

STAROČESKÉ MÁJE

 
Projekt MAP IV. nabízí semináře a akce pro předškoláky, školáky i pedagogy

SeminBez názvu[8].jpgáře pro pedagogy, vzdělávací programy pro žáky, ale i tradiční recitační přehlídka pro děti z mateřských škol se od začátku roku uskutečnily v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ORP Beroun IV. (CZ.02.02.XX/00/23_017/0008378).
Tradičně velký zájem je o vzdělávací výcvik na téma Cestou vlastního rozvoje, který pro učitele základních škol Berounska vede uznávaný lektor Michal Dubec. V celkem deseti setkáních seznamuje například s tím, jak vést žáky k odpovědnosti a samostatnosti, jak rozpoznat prožívání emocí ve vlastním těle a v projevech chování, jak zvládat kritiku, konflikty, výmluvy aj. Pro pedagogy z mateřských škol byly určeny intenzivně interaktivní workshopy vedené akreditovanou lektorkou sociálně-psychologických a speciálně pedagogických dovedností Evou Burdovou. V nich se zaměřila nejen na rozvoj sebereflexe a sebepoznání pedagoga, ale i na vnímání emocí a práci s emocemi. Další programy byly připraveny pro školáky i předškoláky. V rámci MAP IV. se konala tradiční recitační přehlídka, které se zúčastnilo více než sto dětí ze sedmi mateřských škol.
Formou zážitkového vzdělávání v současné době probíhají v mateřských školách programy na podporu rozvoje digitální gramotnosti, logického a informatického myšlení. Učitelé se v rámci společného školení v dubnu nejprve dozvěděli, jak zábavnou a praktickou formou vybraná témata mohou probírat s dětmi, jak je srozumitelně provést světem internetu a jak s nimi mluvit o sdílení osobních informací. Následně se ve více než dvacítce přihlášených školek konají na toto téma projektové dny.
Pro třeťáky, čtvrťáky a páťáky je připraven pro letošní i následující školní rok vzdělávací program na podporu rozvoje kulturního povědomí a vyjádření dětí a žáků nazvaný Labyrintem světa k srdci J. A. Komenského. Třídy se v jeho rámci vydávají do Komunitního centra sv. Ludmily na Tetíně, kde je jim zážitkovou formou přiblížen život a dílo Jana Amose Komenského a jeho odkaz. Všechny zmíněné akce jsou v rámci projektu MAP ORP Beroun IV. a pro účastníky zdarma.

 

 

 Ve Svinařích oslaví dětský den na kurtech

detskyden.jpgNa Mezinárodní den dětí, v sobotu 1. 6., budou slavit svůj svátek i děti ve Svinařích. Dětský den se od 14 hodin koná v areálu svinařských kurtů. Na akci zve Obec Svinaře, Sokol Svinaře a Mateřská škola Svinaře. Občerstvení bude zajištěno.


Halouny zvou na setkání sousedů a jazz-funkový koncert

The-Closing-Date.jpgPřijďte se inspirovat, popovídat s přáteli anebo zatančit na večerní koncert jazz-funkové kapely The Closing Date. Setkání sousedů spojené s koncertem sena Halounech koná v sobotu 18. 5. od 14:00 hodin, a to na hřišti Marakaná.Čeká na vás jarmark sousedů, kde můžete nabídnout či ukázat to, co doma tvoříte, aniž by to byla vaše živnost nebo "něco velkého", přijďte to zkusit. Na setkání můžete formou plakátu nebo i ukázky prezentovat své dovednosti a nabídnou je i sousedům - např. masáže, výuka cizích jazyků, kurzy, vaření na zakázku...Součástí je i exhibice domácího pečiva, do které můžete přinést vaše chleby, focacciu, rohlíky, dalamánky, housky, lepkové, bezlepkové, kvasové, z droždí... cokoli co doma pečete a chcete se podělit. Přinést můžete i sazenice, semínka, rostliny a můžete je vyměnit s ostatními nebo prodat. Připraven je rovněž program pro děti, fotbálek, kvíz. Od 18 hodin začne koncert kapely The Closing Date. Akci pořádá Živý spolek, z.s. s podporou obce Svinaře.Pro rodiče předškoláků je určena bezplatná online beseda

radiční bezplatnou online besedu pro rodiče předškoláků pořádá MAP IV. ve spolupráci s Jungmannovou ZŠ Beroun, a to v pondělí 18. 3. 2024 od 18:00 hodin. Beseda bude trvat přibližně 1-1,5 hodiny a bude probíhat na platformě Google Meet. Co se během besedy dozvíte? Například co by mělo vaše dítě v tomto období umět, nebo co je to školní zralost. Získáte odpovědi na otázky, kdy a proč dát dítěti odklad školní docházky,jaké jsou nejrozšířenější metody prvopočátečního čtení a psaní či co obnáší výuka matematiky podle profesora Hejného. Využijte možnosti dozvědět se informace na besedě s odborníky z Jungmannovy ZŠ, prostor bude i na zodpovězení Vašich dotazů.
Odkaz pro připojení:  https://meet.google.com/jbc-wpwk-tfgMasopusty pokračují i po Popeleční středě v Podbrdech a Všeradicích

PODBRDSKY-MASOPUST_1705994068-724x1024.pngVe středu 14. 2. oslavíme nejen Valentýna, ale i takzvanoou Popeleční středu, kdy začíná čtyřicetidenní půst. Je tedy sice po masopustním období, přesto se někde na brdech bude ještě slavit.  Přímo v Podbrdech se šestý Podbrdský masopust uskuteční v sobotu 17. 2. od 11 hodin. Těšit se můžete na zabijačkové pochoutky, ale i frašku v piodání osovských ochotníků V pravé poledne vyjde průvod s hudebním doprovodem Veselé čtyřky. Ve stejný den se maškarní průvod vydá také na obchůzku Všeradic. Sraz maškar je ve 14 hodin tradičně u hostince Na Růžku. Letos účastníky čeká trochu pozměněná trasa: průvod vyrazí od hostince, ke kostelu. Druhá zastávka bude na návsi u pošty a třetí na horní návsi u hasičárny. Pak se maškary vrátí zpět do hostince, kde budou následně probíhat zabijačkové hody. Kapela bude hrát do tance po celý průvod a následně i přímo v hostinci. Na konci průvodu budou vybrány nejlepší maškary.Masopusty se konají na Halounech, Vižině, ve Svinařích i Třebani

P1080450.jpgNa 13. února letos připadá Masopustní úterý. Do tohoto data, leckde ale i po něm, se v dolním Poberouní a na Brdech uskuteční hned několik masopustních veselic či fašanků.
V sobotu 27. ledna se bude pít a tančit na oslavu masopustu na Halounech. Tamní masopust bude mít pořadové číslo 13 a ve stejný čas se maškary sejdou k průvodu v ulici K Vodárně 55. Maškary čekají zastávky u domácností a požehnání úrody tancem. V 17 hodin bude následovat tancovačka s kapelou Trombenik v hospodě U Zrzavého Paviána. Od 21 hodin převezme hudební žezlo DJ Honza a další DJ's.
Vyhlášený Poberounský masopust se na zadnotřebaňské návsi tradičně uskuteční poslední sobotu před popeleční středou – to je 10. 2. Letos bude o to velkolepější, že má pořadové číslo 35. Čeká na vás divadlo, kapela Třehusk, tombola a velkolepý průvod obcí.
Ve stejný den se bude odbývat XXI. Masopust ve Svinařích. Od 11:00 hodin bude tradičně u hospody prodej zabijačkových výrobků a ve 13:00 hod vyrazí masopustní průvod masek obcí.   
Obecní masopustní zabíjačka na Vižině se uskuteční 9. 3. od 14:00 Novější 1 3 19 36 54