Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce

Aktuality a akce


Novější 1 3 16 32 47

Třehusk "streamoval" pro seniory z Berounska

148229536_4021562717856365_1282226183892460480_o.jpgOn-line koncert kapely Třehusk připravil pro seniory z Berounska senátor Jiří Oberfalzer. "Momentálně žijeme v době, která je pro nás všechny těžká, pro každého jiným způsobem. Co nám všem především chybí, jsou osobní kontakty, setkávání s blízkými a možnost společenského života, jak jsme na něj byli zvyklí. Mám na mysli zejména starší občany, kteří zůstávají v domovech seniorů osamocení, bez možnosti návštěv a kulturního rozptýlení. Když jsem přemýšlel, jak bych mohl přinést aspoň trochu potěšení do leckdy pochmurných dnů, inspirovalo mě, jak v dnešní době dobře využívají technologií a sociálních sítí různá divadla a hudební tělesa a zprostředkovávají svá představení online. Napadlo mě, že když nemohu přivézt kapelu do domovů seniorů osobně, jak jsem to dělával, uspořádám koncert pro všechny na dálku," uvedl místopředseda Senátu. Hudební skupina Třehusk hrála především seniorům v domovech, ale pořad si může poslechnout každý. Další je plánován na počátek března. Pořad si můžete poslechnout ZDE.Berounsko si pomáhá

Byla spuštěna nová webová stránka www.berounskosipomaha.cz, která nabízí bezplatnou inzerci všem lidem a firmám postiženým covidovou epidemií.

Jste osoba, která potřebuje pomoc či podporu od někoho jiného? Klikněte na červený řádek NABÍZÍM POMOC a vyberte si z uvedených inzerátů. Pokud nenajdete žádný vhodný, napište vlastní poptávku, která se zveřejní v rubrice HLEDÁM POMOC.

Jste osoba, která by ráda pomohla někomu jinému? Klikněte na modrý řádek HLEDÁM POMOC a vyberte si. Současně můžete zveřejnit svou nabídku v rubrice NABÍZÍM POMOC.

Jste živnostník nebo firma, v důsledku epidemie jste se ocitli v nouzi a pomohlo by vám oslovit nové zákazníky? Klikněte na žlutý řádek POTŘEBUJI PODPORU PRO SVOU ŽIVNOST, zadejte si inzerát a počkejte, až si vás lidé najdou. Nezapomeňte napsat zdůvodnění, jež vaši žádost opravňuje.

Každý, kdo v důsledku ekonomického útlumu hledá pomoc, nové zákazníky pro svou živnost, nebo naopak pomoc nabízí, má možnost si zde vyplnit jednoduchý samoobslužný formulář a jeho nabídka či poptávka se vzápětí zobrazí v interaktivní mapě. Prosíme o šíření a využívání této vyhledávací platformy -
čím více na ní bude inzerátů, tím spíše přitáhne pozornost těch, kdo mohou nabídnout pomoc. A jistě dojde i na šťastné příběhy...
Jan JÍCHA, VšeradiceV Zadní Třebani chystají virtuální CO-MASOPUST-21

Masopust ve Svinařích 2011CO-MASOPUST-21 aneb XXXII. Poberounský masopust se uskuteční v Zadní Třebani alespoň ve virtuální podobě. Tamní organizátoři chystají promítání video sestřihů z minulých masopustů na kanále youtube i virtuální soutěž o nejlepší masopustní masku. Akce má vyvrcholit v sobotu 13. února, kdy bude od 12:30 znít z obecního rozhlasu masopustní fraška, pochování masopusta i vystoupení Třehusku či Notiček. Od 13 hodin bude následovat obchůzka s medvědem po obci. "Za jakékoliv pozdravení medvěd uctivě poděkuje, za příspěvek do kasičky odmění štědré dárce poukázkami do masopustní tomboly," uvedl Miloslav Frýdl s tím, že každý lístek bude vyhrávat. Vyhlášena bude soutěž o nejlepší masopustní převlek. Své fotografie, v nichž jste oblečeni do originálních masopustních kostýmů, nám můžete posílat až do Škaredé středy (17. 2.) na adresu frydl@centrum.cz, případně poštou na adresu redakce: Třebaňská 96, 267 29 Zadní Třebaň. Pět porotou vybraných dětských i dospělých převleků bude odměněno. I. cena v kategorii dospělých: Dárkový koš v hodnotě 1.500 Kč; I. cena v kategorii dětí: Poukaz do JoJo Gym Dobřichovice v hodnotě 1.500 Kč.  Začíná Tříkrálová sbírka, konec sbírky je 24. ledna 2021

005275.jpgI letos i letos k vám přicházejí tři králové. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání, netradiční okolnosti však vyžadují netradiční řešení, a proto koledníci dorazili v online podobě. Jejich cíl zůstává stále stejný – i letos chtějí spolu s vámi pomoci lidem v nouziTříkrálová sbírka probíhá až do 24. ledna 2021. Přispívat můžete přímo do kasičky Charity Beroun na trikralovasbirka.cz. Výtěžek podpoří Pečovatelskou službu Charity Beroun pro seniory a osoby se zdravotním postižením.  Školáci z Berounska se mohou těšit na Objevitelské soboty i Edubus

Navzdory omezením v souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací se na podzim uskutečnila významná část vzdělávacích akcí projektu Místního akčního plánu vzdělávání ORP Beroun II. financovaného v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Některé v distanční podobě, jiné za dodržení platných nařízení. Asi čtvrtina jich musela být přesto zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Naplno pracovaly i pracovní skupiny.
Jen během září se konalo šest vzdělávacích akcí určených jak pro pedagogy, tak neziskové organizace či rodiče. Ti se mohli zúčastnit například přednášky S knížkou do života, která byla zaměřena na čtenářskou pregramotnost. Pro neziskovky byly určeny přednášky na téma „facilitace a vedení porad“ či „vyhodnocení potřeb dětí“. Erudovaný školitel a lektor v oblasti řízení a hospodaření škol Pavel Zeman vedl seminář nazvaný Změny právních předpisů ve školství určený pro ředitele škol. První z řady plánovaných exkurzí pod vedením autora publikace Regionální vlastivěda Mgr. Emila Šnaidaufa zavedla pedagogy do okolí Berouna.
Druhá, říjnová exkurze s panem Šnaidaufem směřovala do okolí Tetína. Právě říjen byl na akce ještě bohatší – proběhlo jich osm. Mezi nimi například i seminář Cesta správného nastavení hlasu, který pedagogům ZŠ i MŠ ukázal nejen jak rozpoznat kvalitu a typ hlasu, jak správně dýchat, ale i jak zaujmout posluchače.
Říjnové webináře pro pedagogy byly aktuálně zaměřeny na podporu on-line výuky. Zahájen byl rovněž první semestr programů pro talentované a nadané žáky, prvním tématem byla Nezkrotná příroda. Do konce roku 2020 se konaly ještě další dvě Objevitelské soboty na téma Svět očima fyzika a Egypt – hieroglyfy, mumie a hrobky, další jsou plánované na počátek roku 2021.
Listopadové akce měly nejčastěji podobu on-line školení a z velké části se týkaly právě prohloubení znalostí o možnostech distanční výuky. Počátkem roku 2021 by měly být zahájeny další dva zajímavé vzdělávací programy určené pro žáky základních škol. Jde o program nazvaný Finanční gramotnost a projekt EDUBUS, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. (pan)

 

 

 

 Pozor, od 13. prosince dojde ke změnám v hromadné dopravě na Berounsku

Od neděle 13. prosince 2020 dojde k rozšíření integrace veřejné dopravy do oblasti Berounska a Hořovicka. Zavedeno bude 23 nových linek a 8 stávajících bude změněno. Zrušeno bude 43 linek mimo systém PID. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány, dojde tak k plošnější a efektivnější obsluze území. Provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.Regionální organizátor Pražské integrované dopravy plánuje v týdnu před spuštěním integrace na Berounsku a Hořovicku, tzn. od 7. prosince distribuovat tištěnou verzi této brožury na vybraná místa v regionu. K dispozici by měla být mimo jiné i v berounském infocentru na Husově náměstí.

Více se dočtete ZDE.
Brožura ke stažení ZDE.Do Svinař míří čeští Pink Floyd

Bez názvu.pngKapela Bohemian Pink Floyd, která se věnuje kvalitní interpretaci hudby slavné skupiny Pink Floyd, se počátkem září představí ve Svinařích. Koncert se koná v pátek 4. září od 20 hodin v tamním sportovním areálu. Ten bude otevřen již od 18 hodin. Vstupné je 199 a 250 korun, předprodej na www.sokolsvinare.cz

 


Do křesla usedne ředitel ČT Dvořák

Pokračování oblíbeného pořadu Křeslo pro hosta se ve Svinařích uskuteční v pátek 31. 7. 2020. Hostem tentokrát bude generální ředitel České televize Petr Dvořák. Beseda začíná v 18 hodin v areálu tamních kurtů. Vstupné je zdarma.Ve Dvoře Všerad budou zpívat krajani z Gerniku

P1060496[1].JPGPrvní krajanskou letní zábavu pořádá ve Všeradicích Dvůr Všerad. K tanci a poslechu bude hrát gernická kapela Bohemia. A když počasí dovolí, bude se tančit a zpívat i venku.
V případě potřeby je možnost rezervovat si ubytování přímo ve Dvoře Všerad na čísle 606 944 074, či v nedalekém penzionu U Toma na čísle 721 370 171.Dvůr Všerad zve na výstavu drobného zvířectva

Letní výstava drobného zvířectva se ve Všeradicích uskuteční v sobotu 22. 8. od 13 do 17 hodin. Koná se v areálu Dvoru Všerad. V neděli pokračuje od 8 do 13. hodin. Bude zde k vidění králičí hop, a nepřeberné množství krásných čistokrevných zvířat. Pořádá Čsch Suchomasty a ZO ČSCH Suchomasty Hopíci z Suchomast.


 

 

 Novější 1 3 16 32 47