Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce

Aktuality a akce


Novější 1 3 16 32 47

Začíná Tříkrálová sbírka, konec sbírky je 24. ledna 2021

005275.jpgI letos i letos k vám přicházejí tři králové. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání, netradiční okolnosti však vyžadují netradiční řešení, a proto koledníci dorazili v online podobě. Jejich cíl zůstává stále stejný – i letos chtějí spolu s vámi pomoci lidem v nouziTříkrálová sbírka probíhá až do 24. ledna 2021. Přispívat můžete přímo do kasičky Charity Beroun na trikralovasbirka.cz. Výtěžek podpoří Pečovatelskou službu Charity Beroun pro seniory a osoby se zdravotním postižením.  Školáci z Berounska se mohou těšit na Objevitelské soboty i Edubus

Navzdory omezením v souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací se na podzim uskutečnila významná část vzdělávacích akcí projektu Místního akčního plánu vzdělávání ORP Beroun II. financovaného v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Některé v distanční podobě, jiné za dodržení platných nařízení. Asi čtvrtina jich musela být přesto zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Naplno pracovaly i pracovní skupiny.
Jen během září se konalo šest vzdělávacích akcí určených jak pro pedagogy, tak neziskové organizace či rodiče. Ti se mohli zúčastnit například přednášky S knížkou do života, která byla zaměřena na čtenářskou pregramotnost. Pro neziskovky byly určeny přednášky na téma „facilitace a vedení porad“ či „vyhodnocení potřeb dětí“. Erudovaný školitel a lektor v oblasti řízení a hospodaření škol Pavel Zeman vedl seminář nazvaný Změny právních předpisů ve školství určený pro ředitele škol. První z řady plánovaných exkurzí pod vedením autora publikace Regionální vlastivěda Mgr. Emila Šnaidaufa zavedla pedagogy do okolí Berouna.
Druhá, říjnová exkurze s panem Šnaidaufem směřovala do okolí Tetína. Právě říjen byl na akce ještě bohatší – proběhlo jich osm. Mezi nimi například i seminář Cesta správného nastavení hlasu, který pedagogům ZŠ i MŠ ukázal nejen jak rozpoznat kvalitu a typ hlasu, jak správně dýchat, ale i jak zaujmout posluchače.
Říjnové webináře pro pedagogy byly aktuálně zaměřeny na podporu on-line výuky. Zahájen byl rovněž první semestr programů pro talentované a nadané žáky, prvním tématem byla Nezkrotná příroda. Do konce roku 2020 se konaly ještě další dvě Objevitelské soboty na téma Svět očima fyzika a Egypt – hieroglyfy, mumie a hrobky, další jsou plánované na počátek roku 2021.
Listopadové akce měly nejčastěji podobu on-line školení a z velké části se týkaly právě prohloubení znalostí o možnostech distanční výuky. Počátkem roku 2021 by měly být zahájeny další dva zajímavé vzdělávací programy určené pro žáky základních škol. Jde o program nazvaný Finanční gramotnost a projekt EDUBUS, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. (pan)

 

 

 

 Pozor, od 13. prosince dojde ke změnám v hromadné dopravě na Berounsku

Od neděle 13. prosince 2020 dojde k rozšíření integrace veřejné dopravy do oblasti Berounska a Hořovicka. Zavedeno bude 23 nových linek a 8 stávajících bude změněno. Zrušeno bude 43 linek mimo systém PID. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány, dojde tak k plošnější a efektivnější obsluze území. Provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.Regionální organizátor Pražské integrované dopravy plánuje v týdnu před spuštěním integrace na Berounsku a Hořovicku, tzn. od 7. prosince distribuovat tištěnou verzi této brožury na vybraná místa v regionu. K dispozici by měla být mimo jiné i v berounském infocentru na Husově náměstí.

Více se dočtete ZDE.
Brožura ke stažení ZDE.Do Svinař míří čeští Pink Floyd

Bez názvu.pngKapela Bohemian Pink Floyd, která se věnuje kvalitní interpretaci hudby slavné skupiny Pink Floyd, se počátkem září představí ve Svinařích. Koncert se koná v pátek 4. září od 20 hodin v tamním sportovním areálu. Ten bude otevřen již od 18 hodin. Vstupné je 199 a 250 korun, předprodej na www.sokolsvinare.cz

 


Do křesla usedne ředitel ČT Dvořák

Pokračování oblíbeného pořadu Křeslo pro hosta se ve Svinařích uskuteční v pátek 31. 7. 2020. Hostem tentokrát bude generální ředitel České televize Petr Dvořák. Beseda začíná v 18 hodin v areálu tamních kurtů. Vstupné je zdarma.Ve Dvoře Všerad budou zpívat krajani z Gerniku

P1060496[1].JPGPrvní krajanskou letní zábavu pořádá ve Všeradicích Dvůr Všerad. K tanci a poslechu bude hrát gernická kapela Bohemia. A když počasí dovolí, bude se tančit a zpívat i venku.
V případě potřeby je možnost rezervovat si ubytování přímo ve Dvoře Všerad na čísle 606 944 074, či v nedalekém penzionu U Toma na čísle 721 370 171.Dvůr Všerad zve na výstavu drobného zvířectva

Letní výstava drobného zvířectva se ve Všeradicích uskuteční v sobotu 22. 8. od 13 do 17 hodin. Koná se v areálu Dvoru Všerad. V neděli pokračuje od 8 do 13. hodin. Bude zde k vidění králičí hop, a nepřeberné množství krásných čistokrevných zvířat. Pořádá Čsch Suchomasty a ZO ČSCH Suchomasty Hopíci z Suchomast.


 

 

 Ředitelé se dozvěděli o EDUBUSu – mobilní polytechnické laboratoři

Podrobnosti o vzdělávacím projektu EDUBUS, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí, se dozvěděli účastníci setkání ředitelů základních škol. Platforma pro Setkání ředitelů základních škol v území ORP Beroun se v Berouně konala 11. 6.
EDUBUS představil zástupce společnosti Eduteam. Součástí setkání bylo i představení vzdělávacího programu pro žáky na podporu rozvoje finanční gramotnosti. Ředitelům byly poskytnuty  praktické informace k realizaci projektů v rámci Šablon II. a Šablony III.
Představeny a připomínkovány byly strategické dokumenty: agregovaný popis potřeb škol, roční akční plán, strategický rámec, aktualizovaná celková územní strategie map.

Prezentaci ze setkání najdete ZDE.Kvůli výluce některé vlaky z Berouna do Prahy nepojedou

Celou první polovinu července bude platit výluka na železniční trati z Prahy do Berouna. Některé vlakové spoje zrušeny. Během první poloviny července dojde k výluce, a to v úseku z Radotína do Dobřichovic a zpět. Od 1. do 16. července budou postupně vkládány dvě výhybky, práce budou zahrnovat i kompletní rekonstrukci železničního svršku, spodku a trakčním vedení. Provoz proto bude veden vždy jen po jedné koleji.
Práce budou probíhat i během nočních hodin. Po tuto dobu budou některé osobní spoje zkráceny a v úseku z Radotína do Řevnic, případně z Radotína do Berouna, i v opačném směru, zrušeny bez náhrady. Výlukový jízdní řád najde na https://www.praha16.eu/file/WWs1/vyluka-2020-07-01-2020-07-16.pdf.Známé dechovky zahrají v Berouně

V neděle 12. července se v rámci Berounského kulturního léta do Berouna sjedou známé české i moravské dechovky. Dechovkové odpoledne začne již v 16 hodin na Velkém sídlišti u OC Hvězda. Vyhrávat bude jihočeská Šumavanka, Domažličanka, Moravští muzikanti, přijede i Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou. Součástí BEKULE je i oblíbený multižánrový hudební festival Závodí, na který se letos můžete těšit 1. srpna do 15 do 23 hodin na levém břehu řeky Berounky. Zahrají Nezmaři, Cimbura & Pohoda, Cantina, Huménečko, -123 Min. a Jana Kratochvílová & Illuminatica.Novější 1 3 16 32 47