Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce > Školáci z Berounska se mohou těšit na Objevitelské soboty i Edubus

Školáci z Berounska se mohou těšit na Objevitelské soboty i EdubusNavzdory omezením v souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací se na podzim uskutečnila významná část vzdělávacích akcí projektu Místního akčního plánu vzdělávání ORP Beroun II. financovaného v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Některé v distanční podobě, jiné za dodržení platných nařízení. Asi čtvrtina jich musela být přesto zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Naplno pracovaly i pracovní skupiny.
Jen během září se konalo šest vzdělávacích akcí určených jak pro pedagogy, tak neziskové organizace či rodiče. Ti se mohli zúčastnit například přednášky S knížkou do života, která byla zaměřena na čtenářskou pregramotnost. Pro neziskovky byly určeny přednášky na téma „facilitace a vedení porad“ či „vyhodnocení potřeb dětí“. Erudovaný školitel a lektor v oblasti řízení a hospodaření škol Pavel Zeman vedl seminář nazvaný Změny právních předpisů ve školství určený pro ředitele škol. První z řady plánovaných exkurzí pod vedením autora publikace Regionální vlastivěda Mgr. Emila Šnaidaufa zavedla pedagogy do okolí Berouna.
Druhá, říjnová exkurze s panem Šnaidaufem směřovala do okolí Tetína. Právě říjen byl na akce ještě bohatší – proběhlo jich osm. Mezi nimi například i seminář Cesta správného nastavení hlasu, který pedagogům ZŠ i MŠ ukázal nejen jak rozpoznat kvalitu a typ hlasu, jak správně dýchat, ale i jak zaujmout posluchače.
Říjnové webináře pro pedagogy byly aktuálně zaměřeny na podporu on-line výuky. Zahájen byl rovněž první semestr programů pro talentované a nadané žáky, prvním tématem byla Nezkrotná příroda. Do konce roku 2020 se konaly ještě další dvě Objevitelské soboty na téma Svět očima fyzika a Egypt – hieroglyfy, mumie a hrobky, další jsou plánované na počátek roku 2021.
Listopadové akce měly nejčastěji podobu on-line školení a z velké části se týkaly právě prohloubení znalostí o možnostech distanční výuky. Počátkem roku 2021 by měly být zahájeny další dva zajímavé vzdělávací programy určené pro žáky základních škol. Jde o program nazvaný Finanční gramotnost a projekt EDUBUS, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. (pan)