Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce > Školáci se přenesou do časů svaté Ludmily

Školáci se přenesou do časů svaté Ludmilyimg1_cropped.jpegJak žili lidé v době svaté Ludmily? Jak se oblékali a jaké uctívali hodnoty? I na tyto otázky budou moci najít odpovědi žáci základních škol z Berounska, kteří se zúčastní projektových dnů nazvaných Po stopách svaté Ludmily. Pestrý vzdělávací program se uskuteční v druhé polovině září a v říjnu v rámci Místního akčního plánu ORP Beroun II., který je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
„Na projektové dny se přihlásilo přes deset škol. Cílem je zážitkovou formou dětem přiblížit příběh svaté Ludmily a doby, kdy žila,“ uvedla projektová manažerka Jitka Štembergová. Děti si tak budou moci například v rámci interaktivní hry zahrát některého ze současníků svaté Ludmily a rozhodovat o jeho dalším osudu. Projdou si i místa na Tetíně, která jsou s Ludmilou spojená. Podzimní termín byl vybrán v návaznosti na Národní svatoludmilskou pouť, která se uskuteční 18. 9. a je vyvrcholením oslav Roku svaté Ludmily.
Pro školáky z Berounska jsou v rámci projektu MAP připraveny na podzim i další semináře, přednášky a exkurze. Odstartují nejen vzdělávací programy finanční gramotnosti nebo program na podporu rozvoje polytechnického vzdělávání EDUBUS, ale také exkurze žáků zaměřené na regionální vlastivědu dle stejnojmenné knihy autora Emila Šnaidaufa. Naplánovány jsou i semináře pro pedagogy zaměřené například na tematiku inkluze v mateřských školách nebo změny právních předpisů ve školství.