Drobečková navigace

Úvod > Aktuality a akce > Masopusty se konají na Halounech, Vižině, ve Svinařích i Třebani

Masopusty se konají na Halounech, Vižině, ve Svinařích i TřebaniP1080450.jpgNa 13. února letos připadá Masopustní úterý. Do tohoto data, leckde ale i po něm, se v dolním Poberouní a na Brdech uskuteční hned několik masopustních veselic či fašanků.
V sobotu 27. ledna se bude pít a tančit na oslavu masopustu na Halounech. Tamní masopust bude mít pořadové číslo 13 a ve stejný čas se maškary sejdou k průvodu v ulici K Vodárně 55. Maškary čekají zastávky u domácností a požehnání úrody tancem. V 17 hodin bude následovat tancovačka s kapelou Trombenik v hospodě U Zrzavého Paviána. Od 21 hodin převezme hudební žezlo DJ Honza a další DJ's.
Vyhlášený Poberounský masopust se na zadnotřebaňské návsi tradičně uskuteční poslední sobotu před popeleční středou – to je 10. 2. Letos bude o to velkolepější, že má pořadové číslo 35. Čeká na vás divadlo, kapela Třehusk, tombola a velkolepý průvod obcí.
Ve stejný den se bude odbývat XXI. Masopust ve Svinařích. Od 11:00 hodin bude tradičně u hospody prodej zabijačkových výrobků a ve 13:00 hod vyrazí masopustní průvod masek obcí.   
Obecní masopustní zabíjačka na Vižině se uskuteční 9. 3. od 14:00