Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Turistika > Pěší turistika

 

NAUČNÉ STEZKY V OKOLÍ:

ZLATÝ KŮŇ 

SVATOJÁNSKÝ OKRUH

KARLŠTEJN

BRDATKA-TALICHOVO ÚDOLÍ

 

ROZHLEDNA NA STUDENÉM VRCHUrozhledna Studeny vrch

Jedná se o měřící věž, která byla postavena pro potřeby zeměměřičů v roce 1942. Je vysoká 17,5 m a v jejím sklepě jsou umístěny měřící body. Věž je kamenná, zdivo je zachovalé, vnitřní stěny jsou omítnuty. Na vrchol s lze dostat přes 6 poschodí. Výhled z vrcholu věže v současnosti není dokonalý - zakrývají ho přerostlé stromy (předpokládá se jejich vykácení). Mezi domorodci je věž známa pod názvem rozhledna na Babě, místní turisti ji však v září 2004, když kolem jel parní vlak s imitací Rakousko-Uherských aristokratů, přejmenovali na rozhlednu JV Císaře Františka Josefa I. Jak se na věž dostenete?  
Vlakem: Nejbližší železniční stanicí jsou Hostomice nebo Osov, obě vzdáleny zhruba 6 km. Zastávky jsou na trati Zadní Třebaň – Lochovice. 
Autobusem: Autobusy vyjíždějí z Dobříše / Hostomic (Bus 210038), vystoupíte na zastávce Dobříš, Na Hradci. 
Autem: K věži se nejlépe dostaneme ze silnice z Dobříše do Hostomic. Když přejedeme nejvyšší bod této silnice a budeme postupně klesat lesem dolů do Hostomic, uvidíme vlevo ze silnice odbočovat vzhůru rovnou asfaltovou lesní cestu. Tady musíte zastavit a někde zaparkovat. Více o rozhledně se dozvíte ZDE

ZÁMEK DOBŘÍŠ

zámek DobříšRokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mannsfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů.
V roce 1998 byl zámek spolu s francouzským a anglickým parkem vrácen do soukromého vlastnictví.
Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska. Zámek je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně expozice a francouzského parku. Expozice je provozována správou zámku Dobříš.
Snadná dostupnost, rozlehlý zrcadlový sál (220 m2), udržovaný francouzský park a možnost ubytování přímo vybízejí k návštěvě zámku Dobříš. Více se dozvíte ZDE.

KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Koněpruské jeskyněKoněpruské jeskyně jsou přístupné veřejnosti od roku 1959 a nabízí návštěvníkům přibližně hodinovou prohlídku dvou jeskynních pater, která vznikla činností vody ve vápencích starých přibližně 400 milionů let.
Prohlídková trasa vede jeskynními chodbami přes několik dómů s krápníkovou výzdobou a končí ve svrchním patře jeskyní, kde byla v 15. století tajná penězokazecká dílna. Více se dočtete ZDE.

4. 4. Ivana

Zítra: Miroslava

KULTURNÍ TIPY   

7. 3.Veřejné zasedání zastupitelstva obce Podbrdy
 
14. 3. SDH Hatě Vás srdečně zve na hasičský ples
 
14. 3. Dětský karneval, obec Malý Chlumec, od 14.30 hodin na sále OÚ  

4. 4. Zahájení sezony ve výtopně Zdice
 
4. 4. Pojďme společně uklidit Hatě. Sraz v 9 hodin na návsi. 
 
4. 4. Benefice Jiřího Krampole, obec Velký Chlumec od 17:00 
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

630216