Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Zajímavosti > Muzeum pravěku Všeradice

Muzeum pravěku Všeradice

Dne 15. 8. bylo slavnostně otevřeno Všeradické muzeum pravěku. Budova bývalé školy postavená v roce 1829 poskytovala základní vzdělávání do roku 1981. Poté sloužila pouze jako obecní úřad. Díky komplexní rekonstrukci, kterou tento objekt prošel, se nám podařilo navrátit mu původní účel, ke kterému byl našimi předky vybudován. Pravda, dnes již zde nejsou školní škamny, ale zato nádherné expozice, které nám připomenou historii našich předků.

Slavnostnímu aktu předcházela dlouhá doba příprav, práce a neméně starostí. Je nutné poděkovat všem, kteří se na celé akci podíleli. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně: - Společnost Fortel za bezvadné stavební práce při rekonstrukci budovy - PhDr. Danu Stolzovou a PhDr. Danielu Stolzovou za myšlenku, ducha a odborné zpracování expozic muzea - p. Ludvíka Řeřichu za krásné provedení a uspořádání výstavních ploch i panelů - Mgr. Veverkovou za expozici naší rodačky M. D. Rettigové Vybudování muzea v naší obci svědčí o tom, že si dokážeme vážit historie a hodnot, které nám předchozí generace zanechaly. Je to zároveň propagace a presentace naší malebné obce a jejího okolí. Věřím, že se bude muzeum dále rozvíjet, bude obměňovat expozice a pokud se nám podaří získat dotace na jeho další rozvoj, bude patřit k nejlepším v Čechách. Co si přát do budoucna? Mnoho spokojených návštěvníků a hodnotný kulturní zážitek všem, kteří naše muzeum navštíví. V současnosti jsou zde expozice: - M.D. Retiigová - Mistři kamene - Doba knížat, bojovníků, prospektorů a zemědělců.

Otevírací doba:

  • úterý, čtvrtek, pátek 8 až 12 - 12.30 až 15.

  • středa 8,00 až 13,00 - 15,00 až 17,00

  • sobota, neděle 10,00 až 16,00

  

 

 

22. 10. Sabina

Zítra: Teodor

KULTURNÍ TIPY   

25. 10. Lampionový průvod, od 18:00 Všeradice

3. 11. Haloween, lamiponový průvod, Vítání občánků - Podbrdy 

16. 11. Dětský karneva od 14 hodin v sále Hostince Na Růžku Všeradice

16. a 17. 11. Svatomartinské hody v Zámeckém Dvoře Všeradice 

20. 11. od 17:00 Křest knihy Hany Hrabákové, MUZEUM ČESKÉHO KRASU Beroun 
 
30. 11. Rozsvícení vánočního stromu, 17:00 na návsi před poštou.
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

609272