Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Zajímavosti > Muzeum pravěku Všeradice

Muzeum pravěku Všeradice

Dne 15. 8. bylo slavnostně otevřeno Všeradické muzeum pravěku. Budova bývalé školy postavená v roce 1829 poskytovala základní vzdělávání do roku 1981. Poté sloužila pouze jako obecní úřad. Díky komplexní rekonstrukci, kterou tento objekt prošel, se nám podařilo navrátit mu původní účel, ke kterému byl našimi předky vybudován. Pravda, dnes již zde nejsou školní škamny, ale zato nádherné expozice, které nám připomenou historii našich předků.

Slavnostnímu aktu předcházela dlouhá doba příprav, práce a neméně starostí. Je nutné poděkovat všem, kteří se na celé akci podíleli. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně: - Společnost Fortel za bezvadné stavební práce při rekonstrukci budovy - PhDr. Danu Stolzovou a PhDr. Danielu Stolzovou za myšlenku, ducha a odborné zpracování expozic muzea - p. Ludvíka Řeřichu za krásné provedení a uspořádání výstavních ploch i panelů - Mgr. Veverkovou za expozici naší rodačky M. D. Rettigové Vybudování muzea v naší obci svědčí o tom, že si dokážeme vážit historie a hodnot, které nám předchozí generace zanechaly. Je to zároveň propagace a presentace naší malebné obce a jejího okolí. Věřím, že se bude muzeum dále rozvíjet, bude obměňovat expozice a pokud se nám podaří získat dotace na jeho další rozvoj, bude patřit k nejlepším v Čechách. Co si přát do budoucna? Mnoho spokojených návštěvníků a hodnotný kulturní zážitek všem, kteří naše muzeum navštíví. V současnosti jsou zde expozice: - M.D. Retiigová - Mistři kamene - Doba knížat, bojovníků, prospektorů a zemědělců.

Otevírací doba:

  • úterý, čtvrtek, pátek 8 až 12 - 12.30 až 15.

  • středa 8,00 až 13,00 - 15,00 až 17,00

  • sobota, neděle 10,00 až 16,00

  

 

 

21. 8. Johana

Zítra: Bohuslav

KULTURNÍ TIPY   

12. 8. Postřižiny, derniéra muzikálu, svinařský zámek od 20:00

2. 9.  Další ročník netradiční cyklistické soutěže pro celou rodinu, Vižina, 14.00 U hasičárny.

16. 9. Oslavy hasičů, osovské hřiště
 
16. 9. Kuchařské slavnosti M. D. Rettigové, Všeradice, Zámecký dvůr 
 
23. 9. IV. ročník oblíbeného Oktoberfestu na sokolských kurtech od 14,00 Svinaře
 
25. 9. Pěkná hodinka, Svinaře, U Lípy

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

500811