Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Zajímavosti > Muzeum pravěku Všeradice

Muzeum pravěku Všeradice

Dne 15. 8. bylo slavnostně otevřeno Všeradické muzeum pravěku. Budova bývalé školy postavená v roce 1829 poskytovala základní vzdělávání do roku 1981. Poté sloužila pouze jako obecní úřad. Díky komplexní rekonstrukci, kterou tento objekt prošel, se nám podařilo navrátit mu původní účel, ke kterému byl našimi předky vybudován. Pravda, dnes již zde nejsou školní škamny, ale zato nádherné expozice, které nám připomenou historii našich předků.

Slavnostnímu aktu předcházela dlouhá doba příprav, práce a neméně starostí. Je nutné poděkovat všem, kteří se na celé akci podíleli. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně: - Společnost Fortel za bezvadné stavební práce při rekonstrukci budovy - PhDr. Danu Stolzovou a PhDr. Danielu Stolzovou za myšlenku, ducha a odborné zpracování expozic muzea - p. Ludvíka Řeřichu za krásné provedení a uspořádání výstavních ploch i panelů - Mgr. Veverkovou za expozici naší rodačky M. D. Rettigové Vybudování muzea v naší obci svědčí o tom, že si dokážeme vážit historie a hodnot, které nám předchozí generace zanechaly. Je to zároveň propagace a presentace naší malebné obce a jejího okolí. Věřím, že se bude muzeum dále rozvíjet, bude obměňovat expozice a pokud se nám podaří získat dotace na jeho další rozvoj, bude patřit k nejlepším v Čechách. Co si přát do budoucna? Mnoho spokojených návštěvníků a hodnotný kulturní zážitek všem, kteří naše muzeum navštíví. V současnosti jsou zde expozice: - M.D. Retiigová - Mistři kamene - Doba knížat, bojovníků, prospektorů a zemědělců.

Otevírací doba:

  • úterý, čtvrtek, pátek 8 až 12 - 12.30 až 15.

  • středa 8,00 až 13,00 - 15,00 až 17,00

  • sobota, neděle 10,00 až 16,00

  

 

 

10. 7. Libuše, Amálie

Zítra: Olga

KULTURNÍ TIPY   

12. 7. Dechovky v Berouně, od 16 hodin na Velkém sídlišti

17. 7. Muzikál Postřižiny, od 20:00 Dvůr Všerad, Všeradice

18. 7. Sousedské posezení, VIŽINA, HŘIŠTĚ od 15:00.
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

 

Návštěvnost stránek

648229