Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Obce mikroregionu > Aktuality > Řevnice hostí premiérový pivní festival

Řevnice hostí premiérový pivní festivalfestival.jpgMilovníci zlatavého moku si přijdou na své. Řevnický pivní festival pořádá v sobotu 28. května zdejší vinotéka Malá Morava. Ve dvoře na náměstí vedle vinotéky bude od 11 hodin k ochutnání pivo z více než desítky malých pivovarů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Třebaže jde o vinotéku, mezi řevnickými podniky se pyšní nejširší nabídkou piva z menších regionálních pivovarů. Právě majitel podniku František Kotršal s nápadem uspořádat pivní festival přišel.
Na festivalu budou moci návštěvníci okoštovat pivo z pivovarů Jince, Hostomice, Všeradice, dorazí i Bobr ze sousední Zadní Třebaně. Řevnice, které vlastní pivovar zatím nemají, budou hostit i vzdálenější pivovary. K dostání tak bude zlatavý mok z cenami ověnčeného pivovaru Matuška nebo pražského Vinohradského pivovaru. Čepovat se bude i Bad Flash, jde o společný podnik pražských pivních restaurací Kulový blesk a Zlý časy, který si nechává vařit pivo v různých prověřených minipivovarech. Dalšími účastníky budou sedlčanský pivovar Krčín či Vítek ze Sedlce-Prčice, v jednání je i účast Slepého krtka z Ujkovic a hosta z dalekého východu.
Od jiných slavností piva se řevnický festival bude odlišovat účastí takzvaných domovarníků z Řevnic a Karlštejna. Jejich pivní výtvory budou moci návštěvníci festivalu ochutnat zdarma díky speciálním welcome drinkům.
Pořadatelé radí návštěvníkům, aby si přinesli vlastní sklo a vyhnuli se tak žíznivému čekání na sklenice. Hosté si ovšem budou moci koupit sklenice i na místě - pivovary totiž chystají nabídku suvenýrů všeho druhu. „Na grilu budou klobásky a steaky, hudební doprovod pak obstarají naši známí na kytary a další nástroje," doplnil řevnický pořadatel.


10. 12. Julie

Zítra: Dana

KULTURNÍ TIPY   

21. 10. Koncert Emauzského sboru a orchestru v kostele sv. Mořice v Řevnicích od 17:00

23. 10. Pořad Š. Raka, zámek Dobřichovice, od 19:30 

26. 10. Dýňování na Halounech, od 17:30

27. 10. Pietní akt v Hatích, od 15:00

28. 10. Haloween a lampionový průvod, Podbrdy

28. 10. Oslavy 100 let ČSR, Dobřichovice

28. 10. Oslavy 100 let republiky spojené s příjezdem parního vlaku, Dobřichovice, od 13:30

29. 10. Vlasta Redl a Tichá parta, kino Řevnice, od 19:30

10. 11. Svatomartinské posvícení, náves Lety, od 13:45

11. 11. Radůza, kino Řevnice, od 18:00
20. 11. Ondřej Ruml Na hubu, kino Řevnice, od 19:30

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

554794