Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer

Aktuality


Na vánočním koncertu ve Všeradicích zazní skladby J. S. Bacha

Datum konání: 6. 12. 2012

notový záznamPřední český loutnista Milan Černý vystoupí 19. prosince ve všeradickém Zámeckém dvoře. Vánoční koncert, na kterém zazní skladby z díla barokního genia J. S. Bacha, se bude odbývat v galerii M. D. Rettigové od 18:00 hodin. Špičkový umělec skladby přednese na kopii historické loutny podle J. Ch. Hoffmana z roku 1730.
 


Svinařské děti vystoupí na zámku

Datum konání: 6. 12. 2012

svařené vínoDěti z mateřské školy ve Svinařích se představí rodičům a dalším hostům na Adventním odpoledni. uskuteční se  v neděli 16. 12. od 15 hodin tradičně v sýpce svinařského zámku. K poslechu a zábavě vystoupí děti z MŠ Svinaře, pani Vaculíkova – Fučíková, manželé Humlovi se svými přáteli. "Pojďte se na chvíli zastavit ve shonu běžných dnů, dát si pohár svařeného vína, či nakoupit maličkosti pro potěchu blízkých," vyzývají organizátoři. Vstupné na akci je dobrovolné. Výtěžek z této kulturní akce bude věnován Bohouškovi Rumlovi na bezbariérové sociální zařízení.Královnu pozdraví Zedníček i Vítek

plakát advent 2012Muzikanti, šermíři, tanečníci, herci, děti. Ti všichni přijdou v neděli 2. prosince uctít do Karlštejna královnu Elišku. Na náměstí pod hradem se od 10.00 bude konat KARLŠTEJNSKÝ KRÁLOVSKÝ ADVENT.
Oslava adventu se v Karlštejně koná už několik let, letos podruhé bude jejím ústředním motivem program na počest královny Elišky. Ta – narozdíl od svého muže, Otce Vlasti Karla IV. - tráví předvánoční čas v Karlštejně. V městysu, ale i na hradě - doby, kdy sem ženy měly zapovězen přístup, už totiž dávno minuly...
Na náměstí pod hradem vyroste historické tržiště, na kterém budou k dostání hračky, dřevěné zbraně, výrobky řezbářů, šperkařů, ozdoby, korále, adventní věnce i spousta dalšího zboží. Nebudou chybět ani nejrůznější laskominy a karlštejnské víno i karlštejnské pivo Karlíček. Soudek se speciální várkou připravenou místním pivovarníkem Jiřím Chybou právě na počest adventu bude naražen v pravé poledne, po příchodu královny na náměstí. Mimochodem - loni měla tato ceremonie obrovský úspěch: pivo z dřevěného soudku návštěvníci vypili během pár minut.
Vladařovu choť i návštěvníky budou bavit šermíři a šermířky ze skupin Alotrium i Reginleif, zahrají kapely Pozdní sběr, Třehusk i Čenkomor, zatancují skupiny Klíček a Proměny, koledy, ale nejen je, zapějí děti i dospělí z Karlštejna a Litně. Královnu Elišku letos poprvé přijdou pozdravit obyvatelé městyse Pavel Zedníček a Pavel Vítek. Vrcholem dne pak bude po setmění loučový průvod, ohňová show a rozsvícení vánočního stromu před Muzeem betlémů.

Podobná oslava Královského adventu se v Karlštejně bude konat také poslední adventní neděli 23. prosince. Oba dny bude přístupné Muzeum betlémů, 2. 12. i hrad.      

 Výstava představí hosty Zámeckých večerů

Datum konání: 9. 10. 2012

Retrospektivní výstava fotografky Aleny Šustrové, která se pravidelně zúčastňuje Zámeckých večerů a která na svých fotografiích zachytila významné hosty, se chystá v Zámecké galerii. Na snímcích Aleny Šustrové uvidíte ty hosty, kteří za téměř dvouletou historii přijali pozvání do "horkého" křesla Petra Jančaříka.
Zveme všechny, kteří se Zámeckých večerů zúčastňují pravidelně, nepravidelně i ty, kteří u nás ještě nebyli: Přijďte se podívat na fotografie herců,
zpěváků a dalších osobnosti a znovu si vybavit veselé, vážné i pikantní
historky, které na sebe prozradili.
 


Podbrdy zvou na velkolepé posvícení

Datum konání: 18. 9. 2012

Posvícení v PodbrdechPodbrdské posvícení se již pošesté uskuteční v sobotu 29. září. Na návštěvníky čeká opravdu pestrý program. Odstartuje již v 10 hodin otevřením prodejní výstavy fotopláten Karla Svaška. Následovat bude přednáška o houbách známých i neznámých, kterou v 10:15 přednese Jiří Baier. Postaráno je i o kulturní program: Zahraje místní kapela Minimax, vystoupí děti, konat se bude i módní přehlídka spodního prádla. Od 16:00 začne taneční zábava. K tanci i poslechu bude hrát kapela Ideál.
Po celý den si návštěvníci budou moci zakoupit například domácí sýry a mléčné výrobky z farmy Homolka, k dostání bude i pečivo, košíky, cukrová vata, víno aj.
V pondělí 1. 10. se pak od 13:00 koná Pěkná hodinka v místním pohostinství. Plakát si můžete stáhnout ZDE.Brány zámku Svinaře se opět otevřou návštěvníkům

Datum konání: 27. 7. 2012

Svinaře - zámekPo pěti letech se znovu otevřou brány zámku Svinaře, který jeho majitel Jiří Nosek zvolna mění z ruiny v kulturní centrum této části podbrdského kraje. Budete si moci prohlédnout stále ještě rekonstruovanou hlavní zámeckou budovu, sklepení i již revitalizovaný zámecký park a obnovené nádvoří. K prohlídkám, které osobně povede a výkladem doprovodí majitel zámku, je připraven bohatý program ve stylu 80. let minulého století.
"Nejedná se o klasické představení zařízeného honosného sídla šlechty, ale de facto o prohlídku staveniště, resp. objektu, který je »v polovině cesty« mezi totálně vybydlenou ruinou a budoucím společensko-kulturním centrem severního Podbrdska," říká jeden z organizátorů akce Miloslav Frýdl, který sestavoval program.
"Do doby, než bude areál definitivně rekonstruován a restaurován, však je ještě daleko. V této situaci jsme se rozhodli představit zámek veřejnosti, umožnit jeho prohlídku a zároveň prezentovat výrazný posun, který nastal v uplynulých letech," řekl Frýdl. Majitel zámku Jiří Nosek se zhostí role průvodce výprav, které se co hodinu budou vydávat na obhlídku hlavní zámecké budovy. K tomu je připraven doprovodný kulturní program, do kterého budou podstatnou měrou zapojeni místní umělci i dobrovolníci.
"Protože k největší devastaci objektu došlo v 80. letech minulého století, je program z větší části do této doby stylizován – samozřejmě s ironickou nadsázkou," přibližuje Frýdl s tím, že na návštěvníky čekají výstavy historických automobilů, motocyklů i zemědělské, resp. hasičské techniky a dožínkový »retroprůvod«. Vystoupí dechová hudba, staropražská kapela Třehusk, chybět nebude ani program pro děti.
Program:

14.00-15.00 – Dechová hudba
14.30 – Prohlídka zámku
15.00-16.00 – Country skupiny SEDLÁCI
15.30 – Prohlídka zámku
16.00 – Příchod dožínkového průvodu, slavnostní zahájení akce
16.15 – Mažoretky - taneční skupina PROMĚNY
16.30 – Spartakiádní vystoupení
17.15-18.00 – TŘEHUSK, staropražská kapela
17.30 – Prohlídka zámku
18.00 – Módní retro přehlídka
18.30 – Prohlídka zámku
18.45 – BABI GROUP – karaoke
19.30 – Prohlídka zámku
20.00 – Videodisco s Oldou BURDOU
21.00 – Noční prohlídka zámku
22.00 – Ohňová show
Výstavy, Trabaňtácké depo, Stanový tábor, Dětský koutek, Soutěže ve skládání Rubikovy kostky, sestavování céček, házení čáry, nasazování plynové masky, hodu granátem, Setkání s Černým mužem – duchem svinařského zámku, Projížďky na koních... Občerstvení.

 "Ministryně" Švandová dalším hostem Zámeckého večera

Datum konání: 17. 7. 2012

Po krátké pauze je tu další Zámecký večer ve všeradické galerii Dobromila, tentokrát se představí herečka Jana Švandová. Ta je současně ministryní kultury v nově vyhlášené Všeradově zemi. Večer s touto noblesní dámou se koná v pátek 20. července v 19:00. Vstupné je 150 korun. I tentokrát je připraveno kuchařské klání. Soutěžit se bude o nejlepší tiramisu. Svinařský zámek hostil další ročník Řetězení

Datum konání: 18. 6. 2012

První červnový víkend se v areálu svinařského zámku konal další ročník setkání kovářů a podkovářů Svinařské Řetězení. Návštěvníci se rozhodně nenudili. Program tu byl připraven po oba dny. Vyhrávala muziky, park i "nádvoří" bylo plné stánkařů. Samozřejmě nechyběli mistři kováři, podkováři, ale i dráteník a další řemeslníci. Pro děti byl připraven program se soutěžemi v parku. Tam se také odbývalo premiérové klání malých robotů. Další velkolepá akce se na zámku uskuteční 25. 8.Svinařský zámek obsadí kováři, nožíři, cínaři, pasíř i platnéři

Datum konání: 21. 5. 2012

Svinařské ŘetězeníJiž podeváté se ve Svinařích na zámku sejou kováři a podkováři na tradičním Svinařském řetězení. Uskuteční se 2. a 3. června. V sobotu začíná program v 10:00 a bavit se zde můžete až do 18:00. V neděli bude otevřeno od 10:00 do 16:00.
Vystavovat a předvádět své umění zde budou nožíři, cínaři, podkováři, pasíři, platnéři. Na vlastní oči budete moci vidět podkování koní. Součástí akce jsou i výstavy, stylový jarmark a hudební vystoupení. Po oba dny bude hrát kapela Confluence.
Vstupné je pro dospělí  100 Kč, důchodci zaplatí 50 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Akci pořádá Zámek Svinaře a Společenstvo uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů - podkovářů Čech, Moravy a Slezska a bec Svinaře. Více na www.svinare.comVšeradice jsou další zastávkou folklorního festivalu

Datum konání: 17. 5. 2012

Všeradické májeKroje už jsou nažehlené a program připravený. V sobotu 19. května se ve Všeradicích konají tradiční Staročeské máje v rámci Pobeorunského folklorního festivalu. Začínají ve 12:30 a vystoupí na nich: Elčovická dudácká muzika * Dechovka Skalanka * Rumunští Češi * Třehusk * Proměny * Krojovaná chasa * MŠ Všeradice * Česká beseda * Od 20.00 se koná taneční zábava Na Růžku, hraje Skalanka.
3. 4. Richard

Zítra: Ivana

KULTURNÍ TIPY   

7. 3.Veřejné zasedání zastupitelstva obce Podbrdy
 
14. 3. SDH Hatě Vás srdečně zve na hasičský ples
 
14. 3. Dětský karneval, obec Malý Chlumec, od 14.30 hodin na sále OÚ  

4. 4. Zahájení sezony ve výtopně Zdice
 
4. 4. Pojďme společně uklidit Hatě. Sraz v 9 hodin na návsi. 
 
4. 4. Benefice Jiřího Krampole, obec Velký Chlumec od 17:00 
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

630090