Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer

Aktuality


Svinařští se mohou zbavit nebezpečného odpadu

Datum konání: 29. 3. 2012

Obecní úřad Svinaře upozorňuje všechny občany, že se v sobotu 21. 4. koná svoz nebezpečného odpadu. Zájemci tak mohou odevzdávat například barvy, obaly od barev a laků, akumulátory, obaly od sprejů, pneumatiky. Kontejner bude přistaven takto:

Halouny 9:00 – 9:30 u hřiště v chatách
Svinaře 9:35 – 10:00 u Obecního úřadu
Lhotka 10:05 – 10:30 u RysůVodohospodáři zvou na návštěvu nové úpravny vody Halouny

Datum konání: 22. 3. 2012

Obyvatelé Svinař a okolí mají šanci se podívat, jak se pro obec vyrábí kvalitní pitná voda. Obecní úřad Svinaře ve spolupráci s firmou AQUACONSULT spol. s r.o. totiž pořádají Den otevřených dveří v nové úpravně vody Halouny. Uskuteční se v sobotu 21. 4. 2012 od 10:00 do 12:30 hodin.Zastupitelé Nesvačil budou jednat. Svinařské zasedání už se konalo

Datum konání: 22. 3. 2012

Veřejné zasedání Obecního zastupitelstva Nesvačily se uskuteční 29. března od 19:00 na obecním úřadě. Na programu je například rozpočtové opatření č.1/20123, schválení rozdělení projektu vybudování VaKna 3 části nebo informace o plánované opravě střechy budovy obecního úřadu  a příprava jarního úklidu obce.

V pátek 24. března se konalo také veřejné zasedání svinařského zastupitelstva. Na programu byla například úprava rozpočtu či schválení nového požárního řádu obce.Na Velikonoce vyjede do Brd pára

Datum konání: 23. 3. 2012

Parní vlakHned dvakrát o velikonočním víkendu projede Berounskem parní vlak. Jízdy se uskuteční v rámci zahájení nové sezony ve Výtopně Zdice, muzeu železniční a silniční historické techniky. 
Letošní otevření muzea o víkendu 7. a 8. dubna je zpestřeno také křtem nové knihy pana Václavíka Škoda a Liaz II. díl“, který proběhne v sobotu v 10 hodin. 
Největším lákadlem soboty 7. dubna bude vypravený zvláštní parní vlak z Prahy do Zdic a následně po poledni ze Zdic do Březnice. Pro přihlášené cestující je umožněna prohlídka místního pivovaru Herold Březnice.
V neděli 8. dubna 2012 bude vypraven parní vlak Podbrdský velikonoční expres ze Zdic (po deváté hodině) přes Beroun do Zadní Třebáně a odtud pojede známou trempsko-houbařskou lokálkou, přezdívanou také „Liteňka“, do Litně a následně Lochovic a zpět. Doprovodný program bude v duchu Velikonoc.
Po oba dva dny bude možné se setkat se staropražskou kapelou Třehusk - zahraje v sobotu při křtu nové knihy, po poledni vyrazí vlakem do Březnického pivovaru a v neděli nebude chybět ve velikonočním vlaku na „Liteňce“.
Další atrakcí je možnost navštívit výstavu plastikových modelů v místním kulturním domě Zdice, známou jako Zdická padesátka. Jedná se o tradiční ročníkové setkáni modelářů, kde jsou ke shlédnutí převážně modelů automobilů a letadel, výjimečně i nějaký modelář vystaví slepený plastikový železniční model. 
Vedle návštěvy Výtopny Zdice či zmíněné sobotní výstavy plastikových modelů je téměř před nádražím Zdice ještě možno navštívit vojenské muzeum. Ale abyste ani jednu atrakci nemuseli zoufale hledat, bude v sobotu jezdit zvláštní vyhlídkový historický autobus, legendární Škoda 706 RTO, který Vás dopraví z Výtopny Zdice na obě místa doprovodných akcí. Jen pro návštěvníky Zdic nutno připomenout, že obě doprovodné akce, kromě celovíkendového otevření muzea Výtopny Zdice, se konají pouze v sobotu od 10 – 15 hodin. První autobusový spoj vyjíždí od Výtopny Zdice směr Kulturní dům v 9:00 a dále vždy každou celou hodinu s posledním spojem v 15 hodin. Více informaci a jízdní řád parních vlaků bude zveřejněn 14 dní před akcí na oficiálním webu Výtopny Zdice www.saxi.cz, kde budou k nalezení i další informace.Obce bojují proti průzkumu v CHKO Český kras

Datum konání: 22. 3. 2012

Oblast pro průzkumPetici proti průzkumu na „břidlicový plyn“ Stop HF – Český kras sepsalo několik obyvatel Berouna a přilehlých obcí. Její signatáři nesouhlasí se záměrem firmy Basgas Energia Czech, s.r.o. provést průzkum možného výskytu kapalných a plynných uhlovodíků – zejména tzv. „břidlicového plynu“ v průzkumném území Berounka, jakož i s případnou následnou těžbou „břidlicového plynu“ na tomto území metodou hydraulického štěpení (HF). Proti průzkumu je i většina odborníků.  Odborné vyjádření k zamýšlenému průzkumu podepsaly přes dvě desítky předních českých odborníků. Případnou těžbu břidlicového plynu nebo i samotný ložiskově-geologický průzkum pokládají v této oblasti za vysoce závažné ekologické riziko, a to z několika důvodů.
Průzkumné území se rozkládá na dvou okresech a zahrnuje dvaadvacet obcí dvou okresů: Beroun, Bubovice, Karlštejn, Loděnice, Lužce, Měňany, Mezouň, Mořina, Mořinka, Srbsko, Svatý Jan pod Skalou, Tetín, Vysoký Újezd, Dobříč, Choteč, Chýnice, Kosoř, Ořech, Roblín, Tachlovice, Třebotov a Zbuzany.
K protestu se přidávají i známé osobnosti regionu. Podporu petici již vyjádřili například herec a moderátor Jan Rosák, zpěvák Pavel Vítek, zpěvačka a herečka Světlana Nálepková, spisovatelka Tereza Boučková, která je přímo členkou petičního výboru. Petici podporují také herci Tomáš Hanák a Pavel Zedníček, či návrhář Osmany Laffita. Proti průzkumu se postavil rovněž celý mikroregion  Dolní Berounka, který sdružuje dvanáct obcí na dolním toku řeky.

 Petici a podpisové archy je možné najít ZDE.

 Ve Všeradicích se představí kaskadéři

Datum konání: 8. 3. 2012

Zdeněk SrstkaFilmové honičky, rvačky, nebezpečné scény. Pokud právě toto jsou vaše oblíbené filmové scény, pak byste si neměli nechat ujít letošní první Zámecký večer. Koná se v pátek 16. března v 18:00. Ke stolu usedne světově známý kaskadér Jaroslav Tomsa, zakladatel proslulé »české kaskadérské školy«. Podílel se na natáčení takových filmů, jako například Ponorka – U 571, Šanghajští rytíři nebo slavný Titanic. »Kontrovat« ve slovním duelu mu bude rovněž kaskadér, ale také herec a velký ochránce opuštěných zvířat Zdeněk Srstka. V dubnu Zámecký večer bude hostit známého českého herce a dabéra Ladislava Županiče a neméně známého herce i moderátora Alfréda Strejčka. Jejich návštěva Všeradic se uskuteční 20. dubna od 18 hodin.Na Berounsku začínají jarní prázdniny

Datum konání: 8. 3. 2012

Od pondělí 12. března mají žáci základních a středních škol na Berounsku jarní prázdniny. Vydat se můžete třeba do Muzea pravěku ve Všeradicích nebo si tam projít unikátní interaktivní výstavu v Muzeu a galerii M. D Rettigové. Strávit je můžete také v berounském aquaparku.Obce vydávají své zpravodaje

Datum konání: 8. 3. 2012

Zatímco obyvatelé Všeradic si jednou za čtrnáct dní mohou přečíst "svého" Všeradova kurýra, ve Vysokém Chlumci zase vychází Chlumečák. Obcí, které vydávají své radniční zpravodaje, i v kraji pod Brdy přibývá.
Všeradův kurýr vychází jako součást poberounského občasníku Naše noviny jednou za čtrnáct dní. Přináší ovšem nejen informace ze Všeradic, ale i nedalekých obcí. Nechybí zde vždy slovo starosty Bohumila Stibala i tipy na kulturní akce.
Chlumečák je měsíčník Velkého Chlumce. I v něm najdete úvodní slovo starosty, střípky z historie či usnesení zastupitelstva. Nechybí ovšem ani zprávy ze sportu, z dění na rozhledně, čtenáři v listu najdou i recepty.

Do projektu Našich novin se před časem zapojila Liteň. I ta nyní v rámci poberounského občasníku vydává jednou za měsíc Liteňské okénko.Pozor: V Hatích nepůjde 20. března elektřina!

V úterý 20. března bude většina obytel Hatí bez proudu. Společnost ČEZ totiž informovala obec o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v obci Hatě, a to 20. 3. od 7:30 15:00. Důvodem přerušení dodávky jsou nezbytné práce na zařízení distribuční soustavy. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na Poruchovou linku 840 850 860.Osovská mateřinka pořádá zápis

Datum konání: 8. 3. 2012

V pátek 20. 4. 2012 pořádá MŠ Osov zápis dětí pro školní rok 2012/2013. Zápis bude probíhat v budově mateřinky od 9.00 do 15.00 hodin. Zúčastní se i děti, které by nastoupily v průběhu školního roku. Rodiče s sebou přinesou OP, rodný list dítěte, kartičku zdravotní pojišťovny, potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti a povinném očkování dítěte.
20. 6. Květa

Zítra: Alois

KULTURNÍ TIPY   

1. 6. Den Všeradovy země, Vinařice
1. 6. Dětský den, Všeradice
2. 6. Košíkářský trh Řevnice
8. 6. Koncert Laco Déczi, Svinaře od 20:00
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

597300