Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer

Aktuality


Pivovar nabídne svatomartinskou husu i pivo

Na Svatomartinské menu i svatomartinský 14°speciál se můžete těšit ve Všeradicích od pátku 15. 11. do neděle 17. 11. K dostání bude například domácí paštika z husích jater s brusinkami, pečené  husí stehýnko s červeným i bílým zelím a chlupatým knedlíkem. Kuchařský mistr pro vás připraví také husí stehna v šouletu a nebo lahodná nadívaná husí stehna. To vše budete moci zapít Svatomartinskými víny i speciálním Svatomartinským pivem IPA 14°. Kompletní menu najdete ZDE.Vinařice otevírají fotogalerii v opravené stylové roubence

pozvánka na otevření roubenkyNa slavnostní otevření zrekonstruované roubenky zvou představitelé z Vinařic. Akce spojená s výstavou dobových fotografií a kroniky se koná v pátek 1. 11. od 15:00.Do Všeradic míří Vydra i krajané z Rumunska

Ve všeradickém Zámeckém dvoře je teď každý víkend rušno. Míří sem nejen známý herec a bavič Václav Vydra, ale i rozmanité čarodějnice a strašidla. V listopadu sem pak mají namířeno krajané z rumunského banátu.
Již v pátek 18. října pokračuje další z oblíbených Zámeckých večerů. Od 19 hodin v podkroví zrekonstruovaného špýcharu Zámeckého dvora hosty pobaví a jistě i rozesměje oblíbený herec Václav Vydra. Všeradice již zná, neb se zde loni účastnil oslav 750. výročí vzniku obce. Spolu s ním vystoupí také operní pěvkyně Gabriela Jelínková.
Hned druhý den bude Zámecký dvůr patřit milovníkům staročeských zabijaček. Konají se tu po oba víkendové dny vepřové hody. Co jsme pro vás přichystali? Například můžete ochutnat vynikající zabijačkovou polévku, tlačenku, ovar, jaterničky i jelítka.
Čarodějnice, ježibaby a nejroztodivnější strašidla jsou zváni na pátek 25. října, kdy se ve dvoře uskuteční Halloweenská párty Pro malé i velké začne v Zámecké restauraci od 17 hodin. Je jedno, zda přijdete, přiletíte, nebo se připlazíte. „Čekáme vás v co nejstrašidelnějších maskách a kostýmech. Pro děti jsou připraveny hry a soutěže, hudba DJ. Těšit se můžete i na lákavé tematické pochoutky i nápoje,“ slibuje provozní Marcela Bussová. Od 20:00 pokračuje program pro dospělé. Vstupné je pro dospěláky 80 Kč, děti zaplatí polovic.
V listopadu se pak ve Všeradicích setkají čeští krajané pocházejících z rumunské vísky Gerník. Právě ta před lety s Gerníkem uzavřela partnerskou smlouvu. „Akce nazvaná I. Všeradické setkání krajanů z Gerníku se uskuteční v sobotu 23. listopadu od 16:00 ve všeradickém Zámeckém dvoře,“ uvedl starosta obce Bohumil Stibal, který v roce 2010 partnerskou smlouvu se svým gernickým protějškem podepsal. Do Čech tak z rumunského Banátu zavítá gernická kapela Bohemia, hrát k tanci a poslechu budou i gerničtí muzikanti již žijící v Čechách. Vstup na setkání je zdarma.Podbrdské posvícení nabídne přehlídku módy i řemesel

Podbrdské posvíceníBohatý program připravili organizátoři Podbrdského posvícení. Začne v sobotu 28. září již v 10:00. Na programu je atraktivní módní přehlídka, ale i přehlídka řemesel. Chybět nebudou hudební vystoupení, představí se například i podbrdská kapela Minimax hrající pro dobrou náladu. Program vyvrcholí taneční zábavou. Od 16:00 bude k tanci a poslechu vyhrávat kapela Junior.Vižinští se mohou zbavit odpadu

Sběr velkoobjemového odpadu a sběr elekroodpadu chystá na podzim obec Vižina.
Sběr elektroodpadu se uskuteční 21. 9. od 9 do 11hod před hasičskou zbrojnicí.
O dva týdny později v sobotu 5. 10. 2013 bude v době od 9 do 12 hodin přistaven kontejner na velkoobjemový odpad před budovou OÚ. V případě naplnění kontejnerů se doba přistavení zkrátí.Všeradice a Svinaře zvou na zastupitelstvo

Obecní úřady Svinaře a Všeradice zvou své občany na první jednání zastupitelů po letních prázdninách. Obě veřejná jednání se konají shodně 20. září.

Svinařští se sejdou v pátek 20. září od 18.00 hod, v sále restaurace  U Zrzavého Paviána v Halounech. Na programu mají například čerpání rozpočtu či smlouvu o věcném břemeni. 
Jednání ve Všeradicích začíná v 19:00 hodin v hostinci Na Růžku. Na programu je například volba mandátové a návrhové komise. Občané zde především získají informace o výstavbě vodovodu a kanalizace. Skuhrov hledá nájemce pro drahlovickou hospodu

Obec Skuhrov nabízí k pronájmu pohostinství v Drahlovicích.  Dne  20. září 2013 se od 16.00 do 16.30 hodin uskuteční prohlídka objektu pro případné zájemce.  Zájemci následně do 27. 9. 2013 mají možnost doručit své žádosti na Obecní úřad Skuhrov. Ti, kteří doručí svoji žádost do výše uvedeného termínu, budou následně vyzváni radnicí k dalšímu jednání ve věci pronájmu a to jednotlivě. 
Do žádosti musí zájemci uvést: jméno, příjmení, bydliště, telefonní kontakt, návrh na výši nájemného, předpokládaný termín převzetí objektu do pronájmu a podnikatelský záměr.Všeradice chystají kuchařskou soutěž

Kuchařské slavnosti VšeradiceJak chutná pravá svíčková od skutečného mistra kuchaře? To můžete zjistit na dalším ročníku kuchařského klání Vaření se zámeckou paní. Uskuteční  v sobotu 21. září v Zámeckém dvoře Všeradice a příznivci dobrého jídla a pití by si ho rozhodně neměli nechat ujít.
Už posedmé se sem sjedou kuchařští mistři, ale také muzikanti, kejklíři, tanečníci a další umělci. Akce startuje již před 11. hodinou. Na pódiu se postupně vystřídají kapely mnoha žánrů. Znít bude country, historická muzika i staropražské kuplety.
„Mezi účinkujícími nebude chybět kapela z Gerníku, české obce v rumunském Banátu. Právě ta je totiž naší partnerskou obcí,“ uvedl starosta obce Bohumil Stibal. Krajané vystoupí od 12:50 do 13:35.
Součástí oslav budou i různé soutěže. Chybět nebude ani křest nejnovější desky takřka domácí kapely Třehusk. Kmotrem cédéčka s názvem Nikdy mně nezněly ty všeradský zvony se stane právě všeradický starosta.
Kromě dobrého jídla zde bude k mání i lahodné pití: kvalitní víno,  míchané alkoholické i nealkoholické nápoje a samozřejmě místní pivo Všerad!
Po vyhlášení výsledků kulinářské soutěže a předání poháru M. D. Rettigové bude vyhlášen rovněž vítěz divácké soutěže o nejlepší bábovku. Následovat bude vystoupení kapely Živá huba.

Program
10.50 – 11.30 Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů
11.30 – 11.45 Petr THEIMER, kejklíř
11.45 – 12.00 MERICIA, historické tance
12.00 – 12.30 KTP, country kapela
12.30 – 12.50 Soutěž pro děti
12.50 – 13.30 Česká Gernická kapela
13.35 – 13.45 Petr THEIMER, kejklíř
13.50 – 14.15 Soutěž pro dospělé
14.20 – 14.30 MERICIA, historické tance
14.35 – 15.00 Vaření na jevišti – P. BENDL
15.05 – 15.15 Petr THEIMER, kejklíř
15.25 – 15.35 MERICIA, historické tance
15.40 – 16.00 Petr BENDL, kytarový recitál
16.05 – 16.55 TŘEHUSK: Křest CD Nikdy mně nezněly ty všeradský zvony
17.00 – 17.55 Vyhlášení výsledků kuchařské soutěže a nejlepší bábovky + losování vstupenek
18.00 – 19.00 ŽIVÁ HUBANa Vižině se pojede Vižinský Trotlík

Cyklistické závody pro celou rodinu Vižinský Trotlík se konají poslední prázdninovou sobotu 31. 8. na vižinském hřišti. Prezentace závodníků začíná ve 12:30, samotné závody vypuknou ve 13:00. Více ZDE.Všeradická galerie chystá vernisáž hned dvou výstav

Výstava obrazů Věry Mačkové bude v Galerii M. D. Rettigové zahájena ve čtvrtek 29. 8. v 17:00. Výstava potrvá až do 30. září.
O týden později zde bude zahájena další výstava obrazů, tentokrát z dílny Jany a Petra Kellnerých. Vernisáž se uskuteční rovněž ve čtvrtek, a to 5. 9. v 18:00. Jejich díla zde budou k vidění do 6. 10. 2013.
Ještě do 1. září budou v galerii k vidění umělecké práce výtvarnice Věry Müllerové. 
22. 8. Bohuslav

Zítra: Sandra

KULTURNÍ TIPY   

16. 8. Veřejné zasedání zastupitelstva Všeradic od 19.00 hodin.
24. – 25. 8. Výstava drobného zvířectva na hřišti minigolfu Všeradice.
24. - 25. 8. Všeradická pouť
7. 9. Pochod Všeradovou zemí. Start v Podbrdech v 9.00 hodin.
21. 9. Svatoludmilská pouť na Tetíně. 
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

603997