Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Obcemi kolem Berounky opět projede císař Karel IV. s družinou

Obcemi kolem Berounky opět projede císař Karel IV. s družinouNoc na KarlštejněLetošní Královský průvod, který se uskuteční 31. května a 1. června, nakonec uspořádá město Dobřichovice ve spolupráci s SHŠ Alotrium. Průvod vyjede v sobotu ve 14 hodin z Prahy Radotína přes Černošice, Mokropsy až do pořadatelského města Dobřichovice. Druhý den bude pokračovat v 10 hodin z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní i Hlásnou Třebaň na hrad Karlštejn. Tam pak v kapli Svatého Kříže uloží císař říšské korunovační klenoty. Doprovázet jej bude početná skupina poddaných v dobových kostýmech, zbrojnoši. Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý kulturní program v jednotlivých obcích.

"Nechtěli jsme, aby tato krásná akce nezanikla. Proto se se město Dobřichovice rozhodlo akci zaštítit a převzít roli organizátora. Hlavními spoluorganizátorem se stala Skupina historického šermu Alotrium v čele s Josefem Kutílkem. Ten se do spoluorganizování pustil s velkou energií a zapojil další šermířská sdružení," uvedl starosta Dobřichovic Michael Pánek. Herecké obsazení hlavních postav průvodu a kostýmovaného doprovodu zajistila  Dobřichovická divadelní společnost.V roli císaře a krále Karla IV. uvidíte vynikajícího herce z DDS Karla Krále, role císařovny se ujme krásná Monika Vaňková, v roli Arnošta z Pardubicvystoupí principál DDS Petr Říha. Pravidelný účastník Královského průvodu senátor Jiří Oberfalzer si zahraje roli krále cyperského. Důležité roleherolda, který uvádí všechny uvítací ceremoniály se ujal Jiří Šafránek. V rolích manů můžete každoročně vidět většinu starostůDolního Poberouní."O tom, že se z průvodu stala již tradiční a oblíbená akce, svědčí i to, že účast přislíbily všechny obce Dolního Poberouní. Velký dík patří všem starostům, kteří průvod podpořili a to jak finančně tak svým vlivem. Velký dík za vstřícnost patří též kastelánovi hradu Karlštejn. Přijměte pozvání natuto krásnou historickou akci," vyzývá starosta Michael Pánek.


23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj

KULTURNÍ TIPY   

11. 1. SDH Podbrdy pořádá  od 20:00 hodin HASIČSKÝ PLES. 

26. 1. Masopust ve Svinařích, od 13:00

27. 1. Dětský karneval, Podbrdy

16. 2. Hasičský ples, Všeradice

16. 2. Masopust Halouny, Neumětely

23. 2. Všeradický masopust, od 15:00

 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

570212