Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > První zahájení turistické sezóny Berounska odstartuje pochod

První zahájení turistické sezóny Berounska odstartuje pochodZahájení-turistické-sezóny_plakát.pngV sobotu 18. dubna proběhne historicky první zahájení turistické sezóny Berounska. Účastníci se sejdou na Husově náměstí u radnice, kde bude v době od 9:30 do 10:00  hod probíhat registrace. Samotný pochod bude zahájen v 10:00. Cílem je Camp Srbsko, kde bude od 12:00 do 15:00 připraven program.  Akci pořádá destinační agentura, jejímž úkolem je vytvářet prostor pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru a propagačně zastřešit turistickou destinaci Berounsko. Pro účastníky je naplánován nenáročný turistický pochod z Husova náměstí v Berouně podél Berounky až do Srbska. V tamějším kempu bude nachystáno opékání špekáčků pro účastníky zdarma a zábavný program pro děti. Zájemci budou mít také možnost zaslat pohled svým blízkým. „Rádi bychom uspořádali akci, která se bude každoročně opakovat, získá si přízeň místních a stane se tradicí. Do budoucna budeme rozhodně pracovat s programovou rozmanitostí,“ uvedl předseda představenstva Dušan Tomčo.
Destinační agentura Berounsko vznikla teprve v druhé polovině minulého roku, avšak díky finančním podpoře od Středočeského kraje odstartovala široké spektrum aktivit. Od této doby se do její činnosti zapojily téměř čtyři desítky obcí, podnikatelů a neziskových organizací. Kromě uspořádání turistického pochodu se v polovině února destinační agentura Berounsko zúčastnila mezinárodním veletrhu Holiday World v rámci stánku Středočeské centrály cestovního ruchu. V dohledné době plánuje spuštění vlastních webových stránek či vydání suvenýrů a propagačních předmětů.


15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

KULTURNÍ TIPY   

12. 7. Dechovky v Berouně, od 16 hodin na Velkém sídlišti

17. 7. Muzikál Postřižiny, od 20:00 Dvůr Všerad, Všeradice

18. 7. Sousedské posezení, VIŽINA, HŘIŠTĚ od 15:00.
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

 

Návštěvnost stránek

648898