Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Blíží se změna: Děti budou moci cestovat jen s pasem či občankou

Blíží se změna: Děti budou moci cestovat jen s pasem či občankouDatum konání:
31.5.2012

cestovní pasyPokud se chystáte letos v létě vyrazit se svými dětmi do zahraniční, pak si pečlivě přečtěte následující řádky. Letošní 26. červen je totiž zlomovým dnem pro cestování rodin s dětmi do zahraniční. V tento den přestávají platit zápisy dětí do cestovních dokladů. Od 27. 6. 2012 musí mít každé dítě pro cestu do zahraničí svůj cestovní doklad nebo nově občanský průkaz. Ten platí stejně jako pro dospělé pro cestování v Schengenském prostoru. Správní poplatek za občanský průkaz, který platí následujících pět let, činí padesát korun. Za cestovní pas pro děti zaplatíte 100 korun. Tento správní poplatek se týká dětí do 15ti let, od 15ti platí 600 a CP se vydává na 10 let. A jaké doklady je třeba pro vyhotovení předložit? Rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče, který o cestovní pas nebo občanský průkaz dítěte žádá, popř. dále rodné listy rodičů a jejich oddací list. Pro snadné vyřízení žádosti doporučujeme předložit všechny uvedené doklady.
MěÚ Beroun dále žadatele o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů informuje, že pro podání žádosti o vydání uvedených dokladů lze využít on-line objednání na úřad přímo z internetových stránek www.mesto-beroun.cz. Na těchto stránkách může žadatel zároveň sledovat stav obsluhy klientů, tzn. kolik klientů v daném okamžiku čeká na vyřízení své žádosti.

 


25. 8. Radim

Zítra: Luděk

KULTURNÍ TIPY   

16. 8. Veřejné zasedání zastupitelstva Všeradic od 19.00 hodin.
24. – 25. 8. Výstava drobného zvířectva na hřišti minigolfu Všeradice.
24. - 25. 8. Všeradická pouť
7. 9. Pochod Všeradovou zemí. Start v Podbrdech v 9.00 hodin.
21. 9. Svatoludmilská pouť na Tetíně. 
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

604333