Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Vrchy na Podbrdsku propojí Keltský telegraf

Vrchy na Podbrdsku propojí Keltský telegrafVždy večer v první jarní sobotu se koná takzvaný Keltský telegraf. Letos se uskuteční v sobotu 21. března a přidají se i místa na Podbrdsku.
Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec. Keltský telegraf je otevřený a  mohou se do něj zapojit další zájemci na dalších kopcích  a trasách nejen v České republice. Na Berounsku se tradičně koná na Bacíně, letos i na Studeném vrchu, na Lhotce či na Hvíždinci nad Řevnicemi. Přihlášen je předběžně i Plešivec.
Letos je v plánu zahájení telegrafu současně ze dvou míst – na Moravě z Velké Javořiny a v Čechách ze stanoviště Bílý kámen u Velkých Popovic. Důvodem je velké množství stanovišť kolem Prahy a v západních a severních Čechách. Vysílací časy budou uvedeny i v popiskách stanovišť na mapě na www.keltskytelegraf.cz


17. 6. Adolf

Zítra: Milan

KULTURNÍ TIPY   

1. 6. Den Všeradovy země, Vinařice
1. 6. Dětský den, Všeradice
2. 6. Košíkářský trh Řevnice
8. 6. Koncert Laco Déczi, Svinaře od 20:00
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

596918