Mikroregion Horymír

Chybí FlashPlayer
Drobečková navigace

Aktuality > Vrchy na Podbrdsku propojí Keltský telegraf

Vrchy na Podbrdsku propojí Keltský telegrafVždy večer v první jarní sobotu se koná takzvaný Keltský telegraf. Letos se uskuteční v sobotu 21. března a přidají se i místa na Podbrdsku.
Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec. Keltský telegraf je otevřený a  mohou se do něj zapojit další zájemci na dalších kopcích  a trasách nejen v České republice. Na Berounsku se tradičně koná na Bacíně, letos i na Studeném vrchu, na Lhotce či na Hvíždinci nad Řevnicemi. Přihlášen je předběžně i Plešivec.
Letos je v plánu zahájení telegrafu současně ze dvou míst – na Moravě z Velké Javořiny a v Čechách ze stanoviště Bílý kámen u Velkých Popovic. Důvodem je velké množství stanovišť kolem Prahy a v západních a severních Čechách. Vysílací časy budou uvedeny i v popiskách stanovišť na mapě na www.keltskytelegraf.cz


22. 8. Bohuslav

Zítra: Sandra

KULTURNÍ TIPY   

16. 8. Veřejné zasedání zastupitelstva Všeradic od 19.00 hodin.
24. – 25. 8. Výstava drobného zvířectva na hřišti minigolfu Všeradice.
24. - 25. 8. Všeradická pouť
7. 9. Pochod Všeradovou zemí. Start v Podbrdech v 9.00 hodin.
21. 9. Svatoludmilská pouť na Tetíně. 
 

POŘÁDÁTE AKCI?

Napište nám o své akci, kterou v obcích našeho mikroregionu pořádáte, a my ji rádi na našem webu zveřejníme. Formulář najdete ZDE.

Návštěvnost stránek

603958